Libertadores-kupa: hiába villogott Riquelme, nem nyert a Boca

2008.05.29. 12:24
Juan Roman Riquelme hiába parádézott a Dél-Amerika-szerte hatalmas érdeklődéssel várt Boca Juniors–Fluminense Libertadores-kupa elődöntőn, a Flu értékes, 2–2-es döntetlent harcolt ki Buenos Airesben.
Hiába bűvölte parádésan a labdát Riquelme, a Flu értékes döntetlennel távozott Buenos Airesből
Fotó: Reuters

A zseniális képességű irányító a 11. percben szerzett vezetést a Bocának, de Thiago Silva négy minutummal később egyenlíteni tudott. Riquelme a második félidőben szabadrúgásból talált be, de a Flu az első félidei recept szerint ismét hamar egalizált: Neves a 76. percben beállította a végeredményt.

A házigazdák hiába támadtak többet (12–1 volt a szögletarány…), a mozgalmas és dél-amerikai mércével nézve vérgőzösnek nem nevezhető találkozó után a Fluminense örülhetett jobban.

A piros-zöldek kis helyzeti előnnyel várhatják a riói visszavágót, csakúgy, mint a másik párosításban az Azték-stadionban döntetlent kivívó LDU Quito. Az ecuadoriak egy két kiállítást hozó mérkőzésen vezetést szereztek a világ egyik legfélelmetesebb arénájában, de nem tudták megtartani az előnyt – az eredmény így is nagyon bíztató.

LIBERTADORES-KUPA

ELŐDÖNTŐK
Boca Juniors (argentin)–Fluminense (brazil) 2–2 (Riquelme 11., 64., ill. Thiago Silva 15., Neves 76.)
América (mexikói)–LDU Quito (ecuadori) 1–1 (Esqueda 72., ill. Bolanos 62.)