Jorkyball: a Jómunkás United sikere a másodosztályban

2008.02.29. 17:46
Dübörög a jorkyball – a másodosztályban is. Rekordlétszámú csapat: a 27 játékosból ráadásul 10 újonc. A VIII. Hétközi Kupát végül a rutinos Jómunkás United együttese nyerte – a Lőrinc Bútort és a Winchester Unitedet megelőzve.
Jenei István és Szabó Csaba parádézott: aranyérmes a Jómunkás United
jorkyball.hu

Az A csoportban (5 csapat) a Jómunkás United és a Gamma elsőosztályú produkcióval jutott tovább. A Mean Machine szoros meccseket vívott, mind a Jómunkás Unitedtől, mind pedig a Gammától döntő szettben kapott csak ki. Igaz a Rémálom csapatától is. A Rémálom egyre jobb produkciót nyújtva két győzelemmel kezdett.

De a Jómunkás United és a Gamma most még túl nagy falat volt számukra. A csoport újonca az Ördög jobb és bal keze csapata volt, amely nagyon jól mutatkozott be, mind a négy csapat dolgát nagyon megnehezítette, sőt két meccsen is csak három szettben kapott ki.

A B-csoport hat csapata két hármas csoportra oszlott. A Winchester United és a Lőrinc Bútor gárdája magabiztosan hozta a szinte kötelezőt. A két-két újonccal felálló CM4, a Derko FC és a Weking óriási csatákat vívott a maradék helyekért. A három csapat közös ismérve volt a stílusos játék és a megalkuvást nem ismerő küzdőszellem.

A Spongyabobok is kitettek magukért, ezúttal azonban nem volt szerencséjük. Talán mivel az utolsó pillanatban dőlt csak el, hogy indulnak, nem tudtak mentálisan megfelelően felkészülni a versenyre. Hatalmas és nagyon kiegyenlített volt a küzdelem a két elődöntőben, akárcsak a bronzmeccsen és a fináléban. Jellemző, hogy a négy összecsapásból három is három szettes volt. A legjobb meccs talán a harmadik helyért zajló Winchester United-Gamma találkozó volt.

VIII. HÉTKÖZI JORKYBALL-KUPA

II. OSZTÁLY, LURDY-HÁZ
A-CSOPORT
RÉMÁLOM - ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE 2-1 (6:7, 7:5, 7:5)
GAMMA - MEAN MACHINE 2-1 (5:7, 7:2, 7:2)
RÉMÁLOM - MEAN MACHINE 2-1 (2:7, 7:4, 7:3)
JÓMUNKÁS UNITED - ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE 2-0 (7:3, 7:0)
GAMMA - RÉMÁLOM 2-0 (7:2, 7:3)
JÓMUNKÁS UNITED - MEAN MACHINE 2-1 (5:7, 7:2, 7:2)
JÓMUNKÁS UNITED - RÉMÁLOM 2-0 (7:4, 7:3)
GAMMA - ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE 2-1 (7:4, 2:7, 7:2)
JÓMUNKÁS UNITED - GAMMA 2-0 (7:2, 7:2)
MEAN MACHINE - ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE 2-0 (7:5, 7:5)
B1-CSOPORT
WINCHESTER UNITED - WEKING 2-0 (7:5, 7:5)
B2-CSOPORT
LŐRINC BÚTOR - DERKO FC 2-1 (7:6, 3:7, 7:4)
LŐRINC BÚTOR - SPONGYABOBOK 2-0 (7:4, 7:5)
LŐRINC BÚTOR - CM 4 2-1 (7:3, 4:7, 7:4)
WINCHESTER UNITED - DERKO FC 2-0 (7:2, 7:0)
LŐRINC BÚTOR - GAMMA 2-0 (7:5, 7:6)
JÓMUNKÁS UNITED - WINCHESTER UNITED 2-1 (5:7, 7:1, 7:2)
A 3. HELYÉRT
WINCHESTER UNITED - GAMMA 2-1 (7:2, 5:7, 9:7)
DÖNTŐ
JÓMUNKÁS UNITED - LŐRINC BÚTOR 2-1 (3:7, 7:5, 7:3)

A JORKYBALL SZABÁLYAI, A SPORTÁGRÓL BŐVEBBEN
A jorkyball két térfélre osztott, műfüves borítású, plexifallal és panelekkel határolt pályán játszott új sport, amit eredetileg Gilles Paniez és Pierfrancesco Iazeolla fejlesztett ki, védjegyezte és tette népszerűvé. Az új sportkülönlegesség a hagyományos futballból ered, de alapkarakterének köszönhetően új, más értelmezésbe helyezi azt. A 10x5 méteres, zónákra osztott pályán, egyedi szabályrendszer alapján kiskapura játszanak a kétfős csapatok. A játék szellemiségéből, illetve szabályrendszerének sajátosságaiból kifolyóan a Jorkyball játékosok egyszerre élvezhetik a futball technikai versenyszellemét és egy klasszikus, fedett pályás, illetve szabadtéri körülmények között játszott szabadidősport élményét. A Jorkyball gyors, taktikát és ötletességet is igénylő sport: a két csapat három, hét gólig tartó szettig játszik, és egy meccs „öldöklő csaták" esetében is csak ritkán tart 45 percnél tovább. Annak érdekében, hogy a kis területen is kiegyensúlyozott játék alakulhasson ki, a hátvéd csak korlátozott mértékben támadhatja az ellenfél térfelét, ugyanakkor a kapuk előtti területek védettséget élveznek.