Izrael: három év börtönt kapott a bundázó játékvezető

2006.10.16. 00:54
Címkék
Három évre börtönbe kell vonulnia egy izraeli labdarúgó-játékvezetőnek, akiről bebizonyosodott, hogy mérkőzések eredményét befolyásolta.
Yohanan Cibutarut a Tel Aviv-i bíróság ítélte el, miután a rendőrség széles körű és alapos vizsgálatot folytatott le a 2002-ben kirobbant botrány nyomán. A hatóságok 2003-ban 13 személy ellen emeltek vádat, néhány esetben a büntetőeljárás még most is folyamatban van.A bírósági ítélet indoklása szerint Yohanan Cibutaru beismerte, hogy négy különböző 1997 és 2000 között második és harmadik ligás mérkőzésen próbálta meg befolyásolni az eredményt, mert ezekre nagy összegben fogadtak.Cibutarut eredetileg nem találták vádolták bűncselekménnyel, de aztán 25 bírósági ülés után ez megváltozott, és ő is a terheltek közé került.A bíró elmondta, akár meg is duplázhatták volna Cibutaru büntetését, ha nem ismeri be a tettét. A szabadságvesztés mellett a játékvezető 30 ezer shekel (7062 dollár) pénzbüntetést is kapott.Két további mérkőzésvezetőt – Meir Amsilit és Uri Bitont – még tavaly júniusban ítélték egy év börtönre.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
12 perce

Legendák mellé került a kolumbiai kapus

Foci vb 2026
18 perce

Mészáros Erika: Negyvennek érzem magam!

Kajak-kenu
30 perce

Már a hosszabbítást tervezik a szövetségi kapitánnyal

Foci vb 2026
1 órája

Cristiano Ronaldo duplázott, Munoz és Budimir találata is három pontot ért – a 13. játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz lett a Kolumbia–Kongó meccs legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz James Rodríguez nyomdokaiba lépett – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

A hajrában szerzett góllal verte meg Kolumbia a Kongói DK-t – videó

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik