A szerencsés tizenhármak között
0 hozzászólás. Szóljon hozzá Ön is!
Még senki sem szólt hozzá. Legyen Ön az első!
Magyarország is helyet kap a Formula–1 új bizottságában, amely 2008-tól mindössze 13 taggal működik, és továbbra is a sportág egyik legfontosabb döntéshozó testülete marad.

Czagány Balázs
Palik László (balra) joggal elégedett, az Év Nagydíja elismerés után újabb sikert könyvelhet el a Hungaroring
Nagy megtiszteltetés érte a Magyar Nagydíj szervezőit, hiszen helyet kaptak a Formula–1 új Concorde-szerződése alatt, azaz a 2008 és 2012 között működő F1-es bizottságban. A sportág egyik meghatározó testülete, amely az új szabályjavaslatok utolsó előtti szűrője (az utolsó a Világtanács), eddig több mint 25 tagból állt, de a Nemzetközi Automobil-szövetség úgy határozott, hogy a döntések felgyorsítása végett csökkenti a létszámot.
Eddig az összes csapat, nyolc versenyrendező, az FIA mint törvényhozó, a FOM mint gazdasági vezető, valamint szponzorok, gumiszállítók és motorgyártók is képviseltették magukat. Az új felépítésben változatlan marad az FIA és az FOM szerepköre, a további 11 tagot pedig nemzetiségi alapon választották ki. A csapatok Olaszországot (Ferrari), Németországot (BMW), Nagy-Britanniát (Williams), Japánt (Honda), Franciaországot (Renault) és Ausztriát (Red Bull) képviselik, emellett rendezőként helyet kap Brazília, Ausztrália, Monaco, Spanyolország és Magyarország.
Az NSO ajánlja:
„Sok éve tartó munka eredménye az, hogy most itt tartunk, és ezt annak a csapatnak köszönhetjük, amely előkészítette és lebonyolította a Magyar Nagydíjakat – mondta Palik László, a Hungaroring Sport Zrt. elnöke. – A két évtizedes tapasztalat is nagyon számít, és az, hogy az elmúlt húsz évben Magyarország felkészülten és szeretettel fogadta a Formula-1-et. Kétezer-kettőben a mi versenyünk volt az Év Nagydíja, most pedig bekerültünk ebbe az elitcsapatba, amely a törvényeket hozza.”
A fent említett bizottság dönt többek között a sport és technikai szabályváltoztatásokról, és például arról is, hogy ki kapjon szuperlicencet vagy kitől vonják azt viszsza. Ennek a testületnek lesz tehát 2008-tól egy magyar tagja is.