Nagy mezőny, óriási érdeklődés

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2009.07.29. 23:51
Címkék

Kecskeméten és környékén augusztus 19-től 22-éig már nem könnyű szállást találni: ekkor tartják a kettesfogat-hajtók világbajnokságát, és mint az előkészületekről szóló szerdai sajtótájékoztatón kiderült, népes a mezőny, óriási az érdeklődés, a szálláshelyeket pedig nagy számban lefoglalták.

Huszonhárom nemzet versenyzői mérik össze a tudásukat a vb-n, egyetlen olyan viadal volt csak eddig, ahol többen indultak.

Tíz világbajnok nevezése emeli a színvonalat, akik közül ötnek van egyéni aranyérme. De ha csak a magyarok lennének ott a Kiskunságon, akkor is találunk nagy neveket, többek között a Lázár testvérekét, hiszen Vilmosnak és öccsének, Zoltánnak is sikerült már egyéniben világbajnokságot nyernie. Csapatban pedig többször is álltak együtt a dobogó legfelső fokán. Rajtuk kívül hét honfitársunk is vb-résztvevő: Selyben Zsolt, Varga Péter, ifj. Juhász László, Ling Attila, Galambos Nándor, Láng Zoltán és Farkas László. A válogatott Zánkán edzőtáborozik, két nappal a megnyitó előtt teszi át székhelyét a Dunántúlról a Duna–Tisza közére. A háromtagú magyar csapat névsorát a verseny előtt hirdeti ki Finta Gábor szövetségi kapitány.

A pálya néhány napon belül kész lesz, számolt be Mondok József, a szervezőbizottság elnöke. Az augusztus 19-i, látványosnak ígérkező megnyitót ingyen lehet megnézni a Széktói Stadionban.

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: Zsembery Viktória 14 gólt szerzett a spanyol elődöntőben

Kézilabda
2 perce

Majoross Gergely: Nagyon fáj, hogy így kaptunk ki

Jégkorong
21 perce

Cseh László bekerült a Nemzetközi Úszó Hírességek Csarnokába

Úszás
22 perce

Sinner megállíthatatlan: Rómában is nyert!

Tenisz
34 perce

Nyert a magyar válogatott, de a szerbek mehetnek a kézilabda-vb-re

Kézilabda
36 perce

Két harmadig tartották magukat a britek az amerikaiak ellen a jégkorong-vb-n

Jégkorong
41 perce

A Hannover egyelőre nem tér vissza, az Elversberg története során először ott lesz a Bundesligában

Német labdarúgás
50 perce

MotoGP: Di Giannantonio diadala Katalóniában, Márquez és Zarco nagyot bukott

Egyéb autó-motor
52 perce
Ezek is érdekelhetik