Hatmilliárd

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.07.24. 01:16
Címkék

Péntek este hét óra tájban néhány műfogsorrögzítő, lábgomba-eltüntető és a mindenhová magunkkal cipelt mosóporreklám után ifjabb Knézy Jenő beköszön a Duna Televízió képernyőjén – és elkezdődik a bajnokság. Írhatnám azt is, hogy már nagyon vártuk, ami persze némi túlzás, hiszen még csak néhány hete ért véget az előző, az emberek nagy része amúgy is nyaral vagy munkát keres, így a futball aligha jelenthet fő témát, a válságtól s minden más bajtól sújtott országban. Pedig emlékezetes idény lehet ez, jobb, biztatóbb, nagyobb érdeklődéssel kísért szezon, mint az előző vagy akár az öt évvel ezelőtti. Mindezt jelzi a televíziók érdeklődése is. Soha nem látott pénzek áramlanak a magyar futballba, köszönhetően a piacon megjelenő Digi Tv-nek, amely alaposan felverte az árakat, no meg az első osztályba visszatérő Ferencvárosnak. Felesleges tiltakozni: ha nincs a Fradi, aligha versengenek a csatornák, s aligha röpködnek a százmilliók a korábban lesajnált sportággal kapcsolatban. Csak összehasonlításképpen: a Sport Tv korábban 100, a Duna Televízió 90 millió forintot fizetett idényenként. Most hatmilliárd forint áramlik a sportágba a Sport Tv-től, amely a Soproni Liga, a Magyar Kupa, a Ligakupa, a Sport Tvkupa és a Szuperkupa jogaiért három évre fizet ennyit. A befolyt pénzből máris kaptak a klubok. Az érdeklődés tehát nő – remélhetőleg a színvonallal együtt. Ha a pénzen múlik, akkor a Videoton – a klubbal kapcsolatban milliárdos költségvetést emlegetnek – toronymagasan nyeri meg a bajnokságot, alaposan megküzdve a hazai szinten erős keretű Újpesttel, Debrecennel, s a szurkolói által támogatott Ferencvárossal. S nem csupán a bajnoki rajt jelent most témát. A Debrecen túljutva svéd ellenfelén, várva az észt Levadia csapatára, megajándékozhat bennünket a további Bajnokok Ligája-szerepléssel. Csaknem tizenöt éve várunk hasonló élményre. S persze a válogatott. Az augusztusi, románok elleni felkészülési, majd pedig a mindent eldöntő szeptemberi, a svédek és a portugálok elleni vb-selejtező mérkőzés vár a szurkolókra. Lesz miről írni, miről beszélni s mire emlékezni. Jöjjön tehát a reklámblokk vége, ifjabb Knézy Jenő hangja és…

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
21 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
23 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
41 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
50 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik