Diadalmenet? Ugyan már!

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
Vágólapra másolva!
2009.07.24. 23:57
Címkék

Meglepetés nélkül ért véget a Szombathelyi Haladás–Elfsborg mérkőzés. Az elmúlt bajnokságban remeklő együttes nem bírt a jóval nagyobb játékerőt képviselő svédekkel (0–0), akik a hazai pályán elért 3–0-s győzelemnek köszönhetik továbbjutásukat.

Nem vitás, az újonc Haladástól már a harmadik helyezés is apróbb csodának számított a honi élvonalban, s bizony a kazah Irtis Pavlodar kiejtése sem volt egyértelműen papírforma. Annál kevésbé, mivel a két klub közötti anyagi különbség százmilliókban mérhető, a pályán azonban a Haladás volt a jobb, no meg a szerencsésebb.

A meglepetéssorozat azonban csütörtökön véget ért, s noha a közönség megtapsolta az Európától búcsúzó Haladást, Csertői Aurél vezetőedző gondterhelt arccal fogadta a gratulációkat, s egészen bizonyos, hogy nem csupán a visszavágón tapasztaltak miatt beszélt félreérthetetlenül.

„Fel kell kötni a gatyát, mert ha nem tesszük, gondjaink lehetnek a bajnokságban. Ismét új csapat építése kezdődik, diadalmenetről egyelőre senki se álmodozzon” – fogalmazott keményen az edző.

Kenesei Krisztián és Rajos Gábor sérülés miatt nem játszhatott, Sipos Norbert és Vörös Péter pedig külföldre szerződött. Helyükön az ifjúsági csapatból éppen csak kiöregedő, élvonalbeli rutint még nem szerző Skriba Máté és Iszlai Bence szerepelt, no meg Irhás Ignác, aki az NB II-es Bőcsből érkezett. Bár Nagy Gábor visszakerült az MTK-tól, a szélső egyelőre nem pótolja Sipos Norbertet, s noha Kenesei Krisztián és Rajos Gábor hamarosan játszhat, új csapat építése vár Csertői Aurélra. Az edzőnek egy éve könnyebb dolga volt, hiszen két korábbi válogatottat kellett beépíteni, most a tehetséges, ám rutintalan fiatalokon a sor. A tulajdonosok továbbra is bíznak a szakemberben, képesnek tartják az építkezésre, ráadásul az Illés-akadémiát két éve azért alapították, hogy a legtehetségesebbek rendszeresen játszhassanak – hogy aztán a Haladás folyamatosan az élvonal meghatározó csapata legyen, s ne csupán két fordulót játsszon az Európa-ligában.

Legfrissebb hírek

Nyögvenyelősen indult, sima lett a vége: az Eagles a Washingtont felülmúlva megnyerte csoportját – videó

Amerikai sportok
5 órája

Vasárnapi sportműsor: Újpest–Kazincbarcika és DVSC–Kisvárda az NB I-ben

Birkózás
7 órája

A Puskást legyőző ETO telel az élen; Két magyarral győzött a Liverpool, de Szoboszlai kihagyja a következő meccset

E-újság
7 órája

Borbély Balázs példája – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Hektórtól Puskásig – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
7 órája

A 2023-as győztes és a tavalyi elődöntős is elbúcsúzott a darts-vb-n

Egyéb egyéni
8 órája

Négyet vágott a PSG a Francia Kupában, Dembélé immár egyedül gólkirály az Enrique-érában

Francia labdarúgás
8 órája

Egy gól elég volt az Everton ellen, az Arsenal ismét vezeti az angol tabellát

Angol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik