Szupersorozat Balzsay nélkül

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2009.07.05. 23:16
Címkék

Furcsa, ugyanakkor a profi boksz jövőjét alighanem kedvezően befolyásoló ötlettel állt elő Ken Hershman, a Showtime televízió sport- és szórakoztató osztályának vezetője. A televíziós társaság azt szeretné, ha a világ legjobb nagyközépsúlyú bokszolói körmérkőzéses rendszerben döntenék el, ki a legjobb. Elvben a WBO (Bokszvilágszervezet) világbajnoka, Balzsay Károly révén Magyarország is érintett lehetne a sorozatban, de a boxingscene.com internetes oldal értesülései szerint az ő neve nem vetődött fel.

Helyette ott lehet viszont a középsúlyból érkező német Artur Abraham, három amerikai, Jermain Taylor, Andre Ward (emlékezhetünk, a közelmúltban ő hívta ki Balzsayt) és Andre Dirrell, az angol Carl Froch (WBC-bajnok), valamint a kategória legjobbjának tartott dán Mikkel Kessler (WBA-bajnok). A tervek szerint mindenkire három meccs várna, aztán jönne a két elődöntő, majd a finálé. A párosítás is elkészült, e szerint az első körben Abraham Taylorral Németországban, Froch és Dirrell Nagy-Britanniában bokszolna októberben, Kessler pedig Warddal novemberben.

Ugyan két világbajnok (Balzsay mellett az IBF-király Lucian Bute) hiányzik a táncból, mégis ez lehet a jövő útja. Azaz hogy a legjobbak tényleg találkozzanak egymással, és valahogyan megszűnjön a szervezetek összevisszasága miatt sokszor kaotikusnak tűnő viszony. Mert valóban elég furcsa, hogy egy kategóriában akár húszan is világbajnoknak hívhatják magukat – nem minden alap nélkül.

Legfrissebb hírek

A későbbi királynő is az Alfa Romeókat csodálta – 75 éve indult a Formula–1-es vb-sorozat

F1
5 perce

Zvonimir Boban elárulta, mennyire járt közel Szoboszlai az AC Milanhoz

Olasz labdarúgás
35 perce

Feczkó Tamás a Honvéd veresége után: Szerintem csak a lelátón ülő játékosaim nem kaptak ma sárga lapot

Labdarúgó NB II
36 perce

Kovács István előtt csak ketten tripláztak a nemzetközi kupasorozatokban

Bajnokok Ligája
54 perce

Ritka nagy mázlija volt a Dallasnak, szinte a semmiből megnyerte a sorsolást – elsőként választhat az NBA-drafton

Amerikai sportok
1 órája

Marozsán edzője szerint az igazi különbséget a szervák jelentették

Tenisz
1 órája

Papp Tamás elmondta, mivel lehetne más a válogatott beállójátéka vele, mint Bánhidi Bencéékkel

Kézilabda
1 órája

Aranycipő: még mindig Gyökeres vezet, Mbappé már dobogós

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik