Lékó a középmezőnyben

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2009.07.05. 23:16
Címkék

Ha létezik unalmas, eseménytelen versenynap, akkor a dortmundi szupertorna harmadik játéknapja egészen biztosan az volt. A forduló alig két óráig tartott, és mindhárom parti döntetlennel ért véget.

Lékó Péter első ízben irányíthatta a sötét bábukat a tornán. Az ellenfél a lett származású, de német színekben versenyző Arkadij Naiditsch volt. A Caro-Kann védelmű partiban a korábban a jégkoronggal is intenzíven foglalkozó Naiditsch előrenyomulását a magyar rangelső könnyedén hárította, a cserék után, letisztult állásban nem kerülhették el a remit.

A nagy rangadó a norvég Magnus Carlsen és az orosz Vlagyimir Kramnyik között még húsz lépésig sem tartott, a két klasszis érezhetően tartott egymástól. A francia Etienne Bacrot és az orosz Dmitrij Jakovenko rövid tudáspróbája is végig békés hangulatban telt el. Így az összesítésben sem változott semmi, Carlsen továbbra is félpontos fórral áll az élen.

Az eddig nagyjából elvárása szerint teljesítő Lékó a vasárnapi, negyedik körben ismét sötéttel ül asztalhoz Jakovenkóval szemben.

Legfrissebb hírek

„Úgy éreztem, mintha nem egyedül úsznék, hanem a csapattársaimmal együtt” – világbajnoki bronszavak a vegyes váltó után

Vizes vb 2025
48 perce

Megvan az újabb vb-érem! Harmadik lett a magyar vegyes váltó a 6 km-es csapatversenyben

Vizes vb 2025
2 órája

Vitathatatlan! Uszik másodszor is kiütötte Dubois-t

Ökölvívás
4 órája

Kiesett a címvédő Luke Humphries a darts World Matchplayen

Egyéb egyéni
5 órája

A franciákat tizenegyespárbajban kiejtve Németország elődöntős a női Eb-n

Minden más foci
5 órája

Olaszország kipipálva, jöhet a spanyolok elleni vb-elődöntő!; Kovács István: Kapja vissza a régi fényét a magyar boksz!

E-újság
5 órája

Sülve, főve – Ballai Attila publicisztikája

Vizes vb 2025
5 órája

Vasárnapi sportműsor: Horvátország–Magyarország a vb-elődöntőért vízilabdában

Minden más foci
6 órája
Ezek is érdekelhetik