A Szamaragate az új ügy

SZ. E. M.SZ. E. M.
Vágólapra másolva!
2009.07.05. 23:16
Címkék

Bár a bundázás nem új keletű probléma az orosz futballban, a legutóbbi gyanúsnak tetsző eset széles médiaérdeklődést váltott ki, és a szövetség is szigorúbb lépésekre szánhatja el magát. A kérdéses mérkőzés a múlt hónapban lejátszott Tyerek Groznij–Krilja Szovjetov bajnokival kapcsolatos, amelyen a hazaiak két góllal vezettek az első helyre hajtó szamaraiak ellen (az esetet Szamaragate-nek titulálják Oroszországban), akik egyenlítettek, ám ezután végig védekezésre kényszerültek, és a 85. percben kapott fejes góllal végül kikaptak.

„Nem tetszett a mérkőzés – nyilatkozta Vitalij Mutko, az Orosz Labdarúgó-szövetség elnöke. – Szégyellem magam, főleg a szamaraiak teljesítménye miatt. Az egész meccs nagyon furcsa volt, szakértőink vizsgálják az esetet.”

A sportvezető azonban elismerte, rendkívül nehéz dolguk van, hiszen nincs bizonyítékuk, ráadásul a szövetség ellenőre sem jelentett gyanúsat. A Krilját erősítő Jan Koller már jelezte, ha a vádak megerősítést nyernek, azonnal távozik, de edzője, Leonyid Szluckij azt nyilatkozta, tiszta körülmények között kaptak ki.

„Azért kaptunk ki, mert az egyik védőnk megsérült. Ez a futball, néha nyersz, néha vesztesz – mondta a szakember, aki néhány nappal később megtiltotta játékosainak, hogy nyilatkozzanak, majd már jóval indulatosabban ismét cáfolt – Minden, amit az újságok erről írtak, hazugság! A századrészét sem érdemlem meg annak, amit a sajtótól kapok, hihetetlen mentális nyomás nehezedik a csapatra. Valaki ki akar készíteni minket.”

Bár semmit sem bizonyít, de az egyik orosz hírügynökség állítja, a kezdés előtt az interneten valaki 400 ezer dollárt rakott a Tyerek győzelmére, és a fogadók 96 százaléka tett a fordulót 10. helyen kezdő hazaiakra, holott a Krilja akkor a második helyen állt.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: jön a dánok elleni meccs a hoki-vb-n; KTE–Puskás Akadémia az NB I-ben

Minden más foci
1 órája

Price kilencnyilast dobott, de Aspinall nyert Aberdeenben

Egyéb egyéni
1 órája

Szívvel, lélekkel és ésszel verte meg a Fradit a kupadöntőben a Paks; Sallai Roland közel a duplázáshoz

E-újság
1 órája

A biztos BL-induló Athletic Bilbao még az Atlético Madridot is befoghatja

Spanyol labdarúgás
2 órája

Yamal varázslatos gólja és gólpassza után győzött, így bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2 órája

Női kézi: Pásztor Noémi csapata megvédte bajnoki címét Romániában

Kézilabda
2 órája

Csehország jobb volt, harmadszor kapott ki a magyar csapat az elit-világbajnokságon

Jégkorong
3 órája

AIPS: a párizsi olimpia és a németországi labdarúgó Eb nyújtotta a legjobb médiakiszolgálást

Egyéb egyéni
3 órája
Ezek is érdekelhetik