Németlecke kezdőknek

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.06.27. 23:39
Címkék

Pedig jó lett volna látni, ahogy Szabó sporttárs odakocog a fehérvári kispadon hevesen gesztikuláló Lothar Matthäus-hoz, és tiszta magyarsággal az orra alá dörgöli: „Mit ugrabugrál itt maga? Aranylabdásnak képzeli magát?”

Na, erre még várni kell.

Lothar Matthäus egy cúgos októberi estén nem a Kaposvárt vagy a Debrecent szeretné legyőzni, hanem egészen máshol éli majd cseppet sem szerény, szürke, unalmas életét. Talán Kamerunban készül a nagy dobásra, a vb-selejtezőkre – s persze, a jövő évi dél-afrikai világbajnokságra.

Magunk közt szólva, szépen megtréfálta a magyar futballtársadalmat.

Azt gondoltuk, a mi szerény kis bajnokságunk lehet annyira vonzó a korábbi világsztárnak, világfinak, hogy munkát vállaljon benne. Naivak voltunk, mert hinni akartuk, hogy Lothar Matthäus rövid, baráti látogatása, az a fél nap, amit itt töltött – benne a felcsúti üldözéses újságíróralival... –, egy hosszú út kezdete lesz.

Szemfényvesztésnek jó volt.

Persze egy magára valamit is adó klub nem járathatja le magát úgy, mint ahogyan azt a Fehérvár tette, hogy a szerződés aláírása előtt világgá kürtöli: kettő plusz egy évre megszerezte Lothar Matthäust a kispadra…

Valakinek most fel kellene tennie a kezét, mondván, uraim, ez az én felelősségem, az én baklövésem, az én hibám. Pontosan tudni illett volna, hogy minden szónak, minden mondatnak súlya van, s ami Lothar Matthäusszal kapcsolatos, azt átveszik a német, az üzbég és az andorrai lapok is, megemlítve, hogy íme, szép lassan feltámad a magyar futball.

Most pedig egy világ kuncog...

Azt persze senki se higgye, hogy Lothar Matthäus azért nem került a Vidihez, mert nem sikerült megegyeznie a vezetőkkel. Ugyan! Itt nem a pénz döntött, hanem a további lehetőségek, mondjuk a kameruni ajánlat; Lothar Matthäus az első pillanattól úgy volt velünk, magyarokkal, hogy ha nem lesz jobb lehetőség, ha a kutya sem kíváncsi rá, akkor persze, hogy jön Fehérvárra, mert itt egy sztárnak szép az élet, egyre elegánsabb a Váci utca, jók az éttermek…

Németlecke volt ez kezdőknek.

A végeredmény ismert: valaki megbukott.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
24 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
43 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
45 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
48 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
52 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
55 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
58 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik