Nyerő elefántok

K. Zs.K. Zs.
2009.06.21. 00:35
Címkék

Némi szerencsével ugyan, de Elefántcsontpart idegenben legyőzte a nagy rivális Burkina Fasót a vb-selejtezők afrikai zónadöntőjének szombati játéknapján, és ezzel lépéselőnybe került a küzdelmek felénél. Yaya Touré vezető gólját a Hamburgban légióskodó Jonathan Pitroipa még megválaszolta, csakhogy a második félidő elején Matthew Tallról a saját kapujába pattant a labda, sőt az „elefántok” részéről Didier Drogba hamarosan megduplázta az előnyt. Fontos gól volt ez, hiszen burkinai oldalról Aristide Bance még beköszönt a fordulatos csata hajrájában.

A játéknap nagy nyertesei között kell említenünk a vb-szereplésre 1986 óta hiába áhítozó Algériát is, amely Madzsid Bugherra fejesével és Rafik Szaifi közeli lövésével „hatpontos meccset” nyert meg Zambiában, és ezzel feladta a leckét a kvartett favoritjának kikiáltott Egyiptomnak (amelyet két hete szintén legyőzött). Matthew Amoah szudáni duplája révén idegenben zsákmányolt három pontot Ghána is, amelynek mérlege – Elefántcsontparthoz hasonlóan – három meccs, három győzelem.

Togo az eltiltott Emmanuel Adebayor nélkül védekezésre rendezkedett be Rabatban, ám hogy végül ponttal indulhatott haza, az saját erőfeszítésein túl a szerencsének is köszönhető, hiszen a házigazda Marokkó Munir el-Hamdaui révén büntetőt hibázott, sőt kapufát is lőtt. Az otthon játszó másik Magreb-válogatott, Tunézia sem volt képes gólra váltani enyhe fölényét Nigéria ellen, így nyílt maradt a küzdelem abban a csoportban is.

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: francia–spanyol vb-elődöntő, ETO–Víkingur BL-selejtező

Minden más foci
5 órája

El Clásico Dallasban!; Bódog Tamásnál kóstolta először a pacalt Thomas Tuchel

E-újság
5 órája

Kairóban is forró volt a hétfő este: tízezrek ünnepelték Egyiptom labdarúgó-válogatottját

Foci vb 2026
5 órája

Gigantikus evezés és királyi kézszorítások Haalandék tiszteletére Oslóban – videó

Foci vb 2026
6 órája

Klasszikus – másképp – Bobory Balázs jegyzete

Foci vb 2026
6 órája

Truccpolitika – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Rabiot: Nincs Yamal elleni tervünk

Foci vb 2026
7 órája

Kubatov Gábor veszi át a Ferencváros ügyvezetői feladatait

Labdarúgó NB I
7 órája
Ezek is érdekelhetik