Rátgéber László a magyar kosárlabdaedzők között történelmet írt, de más csapatsportokban számos honfitársa sikerre vezette valamelyik külföldi együttest.
A labdarúgóknál például egészen 1932-ig kell visszamenni az időben az első bravúrhoz: Lelovich Gyula az olasz Bologna kispadján nyerte meg az akkori legrangosabb klubviadalt, a Közép-európai Kupát. A következő állomás 1961: Guttmann Béla ekkorra már majd’ harminc esztenedje edzősködött, megfordult többek közt az olasz Padova, Triestina, Milan és Vicenza kispadján, de a brazil Sao Paulóban, majd a portugál Portóban is edzősködött, és végül 1959-ben került a Benficához, amellyel 1961-ben és 1962-ben is elhódította a Bajnokcsapatok Európa-kupáját, ráadásul mindkét ízben honfitársai kárára. Az első évben a Barcelonát 3–2-re verték meg a portugálok (a gránátvörös-kékek két találatát bizonyos Kocsis Sándor és Czibor Zoltán szerezte), egy évvel később a Real Madrid pedig 23 perc után már 2–0-ra vezetett, mégis 5–3-ra kikapott a Benficától. És hogy itt hol a magyar kapcsolat? Puskás Ferenc lőtte a Real mindhárom gólját. (Ha már Puskásnál tartunk, játékos-pályafutásának befejezése után éppenséggel BEK-döntőig vezette a görög Panathinaikoszt 1971-ben, akárcsak tizenegy évvel később Csernai Pál a Bayern Münchent.)
Guttmann mellett két erdélyi születésű magyar szakember ünnepelhetett BEK-győzelmet: Kovács István 1972-ben és 1973-ban az Ajax Amsterdammal, Jenei Imre 1986-ban a bukaresti Steauával. Ám nem szabad megfeledkeznünk Hidegkuti Nándorról sem, aki még csak 39 esztendős volt, amikor 1961-ben Kupagyőztesek Európa-kupája-elsőségig vezette az olasz Fiorentinát. Az egyiptomi al-Ahlival azonban hét év alatt hiába lett ötszörös egyiptomi bajnok, Afrikai Bajnokcsapatok Kupáját nem tudott nyerni – az csak az őt váltó Kalocsai Gézának sikerült 1982-ben. És Ázsiában sem maradunk magyar győztes nélkül: Gyarmati János az iráni Tadzs FC-t vezette 1970-ben Ázsiai Bajnokok Kupája-elsőségig.
Vízilabdában háromszor ünnepelhetett magyar szakember győzelmet a legrangosabb európai klubsorozatban: Markovits Kálmán és a Barcelona 1982-es BEK-elsőségére a fiatalabbak már nemigen emlékezhetnek, Kásás Zoltánt azonban nem olyan rég ünnepelték Óbecsén illetve Pireuszban. Ami pedig a kézilabdázókat illeti, Csík János a bécsi Hypót irányította a női BEK-győzelem felé vezető úton, míg Mocsai Lajos a német Lemgóval nyert férfi KEK-et , hogy aztán 2008-ban megismételje ezt a bravúrt a Veszprémmel is.