Afrikában kevés lesz

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2009.04.02. 23:18
Címkék
Az angol válogatott visszafogott teljesítménnyel is legyőzte Ukrajnát (2–1), és még Fabio Capello is elismerte, talán ez volt a legfeszültebb mérkőzése a csapat kispadján. Wayne Rooneyék továbbra is makulátlan mérleggel vezetik csoportjukat, de ennél mindenképpen jobban kell játszaniuk, ha a világbajnokságon is szeretnének maradandót alkotni.

Túlzás lenne azt állítani, hogy Anglia meggyőző teljesítménnyel verte meg Ukrajnát 2–1-re szerda este. A hazaiak az első gól után igencsak visszafogottan, időnként rendkívül pontatlanul futballoztak. A lefújás után a szinte mindig pókerarccal üldögélő vagy dühösen gesztikuláló Fabio Capello tőle ritkán látott érzelmességgel ünnepelte, hogy irányításával továbbra is veretlen tétmeccseken a válogatott.

„Talán ez volt az eddigi legizgalmasabb mérkőzésem angol szövetségi kapitányként, nagyon boldog voltam, amikor a játékvezető véget vetett a találkozónak – lelkendezett a 62 éves szakember. – Korábban is mondtam, hogy néha »csúnyán« kell nyernünk, most ez történt. A szezon ezen részében a játékosok nem annyira frissek, talán ezzel is magyarázható, hogy a sok pontatlan passz miatt nem tudtunk gyorsan játszani. Az ukránok végig nagy nyomás alatt tartottak minket, nem hagytak nekünk sok helyet, de örülök játékosaim teljesítményének. Csapatként viselkedtek, és ez a legfontosabb.”

Capello ezután külön is kiemelte az együttes csapatkapitányát, John Terryt. Bár a Chelsea hátvédje hozta össze azt a szabadrúgást, amely után Andrij Sevcsenko egyenlített, öt perccel a meccs vége előtt győzelmet jelentő góllal tette jóvá hibáját. „Örülök Terry góljának – így Capello. – Fontos része a csapatnak, ráadásul erős egyéniség, ami egy kapitánynál elengedhetetlen feltétel.”

Az olasz szakember a rengeteg sérült támadó miatt a kezdőbe jelölt Peter Crouchcsal is elégedett lehet. A hórihorgas csatárról túlzás lenne azt állítani, hogy lecseréléséig sziporkázott, de szép gólt lőtt, és különösebb gond nélkül illeszkedett a csapatba. A Portsmouth támadója többször is jól hozta helyzetbe társait, és akrobatikus mozdulattal szerzett találata is bizonyítja, a magassága technikai tudással párosul, ezért esetleges jelenléte tovább növelné Capello variációs lehetőségeit.

„Több remek támadó is van, úgyhogy meg kell küzdenem a csapatba kerülésért – fejtegette Crouch. – Amikor lehetőséget kapok, megpróbálom kihozni magamból a maximumot, és bízom benne, hogy ez az ukránok ellen is látszott. Remélem, megnőttek az esélyeim arra, hogy rendszeresen tagja legyek a válogatottnak. Ebben segíthet, hogy – úgy érzem – amikor lehetőséget kaptam, nem okoztam csalódást.”

Újabb győzelmüknek köszönhetően az angolok továbbra is veretlenül, ötpontos előnnyel vezetik csoportjukat a második Horvátország előtt. A „háromoroszlánosok” legközelebb júniusban lépnek pályára az utolsó előtti Kazahsztán és a sereghajtó Andorra ellen, e meccsek megnyerésével karnyújtásnyira kerülnének a továbbjutáshoz. Bár a kvalifikációs sorozat csak fél távnál jár, kijelenthetjük: a Capello-csapat valószínűleg ott lesz Dél-Afrikában, az már más kérdés, ott meddig jut.

Legfrissebb hírek

TCR World Tour: Ehrlacher nyer; Michelisz 18. az első mexikói futamon

Egyéb egyéni
5 órája

Ruud és Draper játssza a döntőt a madridi mestertornán

Tenisz
6 órája

Szombati sportműsor: Ferencváros–Puskás Akadémia csúcsrangadó az NB I-ben

Minden más foci
6 órája

Pécsi Ármin: A Fradi elleni csúcsrangadó eldönthet kérdéseket, de még többet vethet fel; Ligetvári Patrik: Mintha kést döftek volna a szívembe

E-újság
6 órája

A Barcelona és az Anadolu Efes is egyenlített a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
7 órája

Lesz párizsi derbi a Ligue 1-ben, a Paris FC 46 év után jutott vissza az élvonalba

Francia labdarúgás
7 órája

Futballindiánok – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
7 órája

Sose jártunk ilyen közel – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
7 órája
Ezek is érdekelhetik