Sikeres medvetánc

AMLER ZOLTÁNAMLER ZOLTÁN
2009.03.25. 00:32
Címkék
Véget ért a szapporói csoda utáni első bajnokság, amely a Mol Liga keretén belül rendezett alapszakasztól az EBEL-ből hazatérő Alba Volán címvédéséig tartott. A magyar első osztály hat klubja teljesítményét értékelő sorozatunk második részében az ötödik helyen végző Miskolci Jegesmedvék kerül terítékre.

Meseszép csarnok (benne jövő hét pénteken magyar–finn meccs!), értő, lelkes, nagy számú közönség, de kevés pénz.

Márpedig hiába az előbbi kettő, a harmadik miatt nincs éremesélyes csapat. A Miskolci Jegesmedvék JSE ebben az idényben ugyan előbbre lépett, megelőzte a csarnokhiány miatt voltaképpen reménytelen helyzetben lévő FTC-t és a Volán farmcsapatát is, mindazonáltal ennél merészebb terveket nem szövögethetett. Pedig a rajt előtt bíztak a csodában: az elismerten kiváló szlovák edző, Jan Faith maradt, a főleg helyi kötődésű magyarok maradtak, és létrejött a finn kapcsolat. Az öt északi hokis közül azonban „csak” kettő váltotta be a hozzá fűzött reményeket: Dan Christopher Strengell és Iiro Mathias Nyberg végig húzóembernek számított.

„Kimondottan jó arány, ha azt vesszük, hogy a sötétben tapogatóztunk – vallotta be Egri István elnök. – A fiatal finnek némelyike azt hitte, itt majd jól elbulizhat, de rá kellett jönnie, a magyar hokiban ezt már nem lehet megtenni.”

Az eltanácsolt finnek helyére Robert Franc és Peter Foltín személyében két tapasztalt szlovák légiós érkezett, a karmesteri pálcát pedig Mayer Péter vette a kezébe. Faith edző ugyanis távozott, a szlovák extraligás Skalicához ment másodedzőnek…

„Nagyszerű szakember ment el tőlünk – fogalmazott Egri István.

– Mi az oka? Máshogy szocializálódott. Nem ahhoz szokott, amit nálunk átélt, már ami az anyagi helyzetünket illeti. Szlovákiában megkérdezték tőle, mi a különbség az ottani és a magyar munka között. Tudja, mit felelt? A pénz. Csak a pénz.”

A szakosztályért éjt nappallá téve dolgozó vezető azért sietett leszögezni: Mayer Péter kinevezése telitalálatnak bizonyult, hamar megtalálta a közös hangot a csapattal, tisztában van a viszonyokkal, tudja, miképpen lehet követelni. Irányításával előrelépdelt az együttes, és nem sok hiányzott a négy közé jutáshoz. Az 50 millió forintos költségvetéssel működő szakosztály az ötödik helyezésre is büszke, de előbbre akar jutni.

„A finnek vissza akarnak jönni, ez jó. Álmodozunk, hogy erősítsünk, minden pénz kérdése. Tárgyalunk, tárgyalunk, de nem kell mondanunk, milyen a helyzet, elég csak a Dunaferr női kézilabdázóit említeni. A nyáron kiderül, mi lesz velünk.”

A szurkolók hálásak, az ankéton „Nekünk ti vagytok a bajnokok!” zászlóval búcsúztak a csapattól. Ki tudja, talán egyszer korona is érkezik…

Csütörtöki számunkban az NZ Stars értékelése következik

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
23 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
41 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
44 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
47 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
51 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
54 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
57 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik