Kicsit fájó vereség

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2009.03.19. 23:56
Címkék
A nyolcaddöntőben búcsúzott Szávay Ágnes az Indian Wells-i WTA-tornától, de a magyar lány a top tízes Agnieszka Radwanska elleni vereség ellenére bizakodó.

Tulajdonképpen nem kellene szomorkodnunk, elvégre papírforma-eredmény született. A 22. kiemelt Szávay Ágnes kikapott a hetedik kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskától a 4.5 millió dolláros Indian Wells-i WTA-viadal nyolcaddöntőjében, ráadásul el is rabolt egy szettet a hozzá hasonlóan húszesztendős klasszistól.

Csak ne lett volna egy labdára attól, hogy 4:1-re vezessen a döntő játszmában…

Mondjuk az utóbbi hónapok betegségei közül egy-kettő még visszaköszön: itt van például a gyenge kezdés. Hogy Áginak az igazán nagy meccseken idő kell, míg játékba lendül, az rendben van, de hogy 6:0-ra bukja el a nyitó felvonást, az azért kellemetlen. Pedig bréklabdája volt rögtön az első gémben, utána azonban csak kapaszkodott. A második szervái után pontot sem nyert, és végül 27 perc alatt simán elveszítette a játszmát.

Viszont nem adta fel a harcot. A második szettben is volt három kettős hibája, és továbbra is szenvedett a második adogatásokkal, ráadásul a felvonás elején megszerzett brékelőnyt is hamar elvesztette, ám 5:5 után ismét el tudta venni Radwanska adogatását, és magabiztos játék után egyenlített.

A lendület pedig vitte tovább: ismét brékelőnybe került, sőt, 3:1-re is vezetett, és már csak egy labda kellett volna neki az újabb játékhoz, amikor összezuhant, és a következő öt gémet egyaránt elvesztette, így a meccset is. A döntő szettről elég egyetlen adat: Ági hat bréklabdából csak egyet értékesített, ellenfele kettőből kettőt…

Ezzel együtt nincs ok a csalódottságra: végre rangos tornán játszott jó meccseket, és hozta a kötelező győzelmeket is. Premierkategóriás WTA-verseny főtábláján legutóbb tavaly, a wimbledoni bajnokságon jutott a negyeddöntőig – szóval talán elindult valami…

„Az első szettben nem azt játszottam, amit kellett volna. Próbáltam gyorsan teniszezni, de az Radwanskának kedvezett – nyilatkozta honlapján Szávay. – Aztán elkezdtem jobban mozogni, és nem akartam mindenáron leütni a pályáról, variáltam a játékot, a saját fegyverét fordítottam ellene. Arra kényszerítettem, hogy neki kelljen pontot ütnie, és ez bejött. Közben rengeteget futottam, mert ő is játékos teniszt játszik, és emelgetett, rövidített. Elégé elfáradtam. Az sem segített, hogy sokat köhögtem, nehezen kaptam levegőt. Nem volt rossz meccs, közel álltam a győzelemhez, de kár lenne a vereségen rágódni. Ha valaki azt mondja a verseny előtt, hogy a legjobb tizenhatban leszek, és Radwanskától kapok ki döntő szettben, aláírtam volna.”

Szávay nemcsak az eredményekkel, saját teljesítményével is elégedett – végre nemcsak az edzéseken, hanem a mérkőzéseken is.

„Nagyon sokat fejlődtem az elmúlt hónapban. Rengeteg gyorsító gyakorlatot végeztem, és olyan labdákat értem el, amilyeneket korábban soha. A következő időszakban az állóképességemen kell dolgozni. Játékban teljesen egyenrangú ellenfele voltam a top tízes Radwanskának, és ez nagyon biztató” – árulta el a magyar játékos.

Ági nem sokáig pihen: magyar idő szerint csütörtök hajnalban indul is tovább Miamiba a jövő heti WTA-viadalra, ahová már nem kíséri el menedzsere, az eddig vele edző Lányi András (maga is egykori kiváló teniszező, Davis-kupa-játékos), aki trénerkeresőben is kint járt az Egyesült Államokban. A menedzser több külföldi szakemberrel is biztató tárgyalásokat folytatott Indian Wellsben, amelyek eredményeképpen április közepére dőlhet el, kivel készül tovább Magyarország első számú teniszezője.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
11 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
31 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
43 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
47 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik