Elálltak a versenytől

K. E.K. E.
2009.03.03. 23:54
Címkék

Szűkül a kör: a nemzetközi szövetség (FINA) az első rostán ugyanis Madridot, Belgrádot és Hongkongot kihúzta a listáról, így már csak Dubai, Hamburg vagy Moszkva rendezheti meg a 2013-as vizes világbajnokságot.

A négy év múlva esedékes vb megrendezését Budapest (és Balatonfüred) is tervbe vette, ám a hazai szövetség a múlt héten úgy döntött, eláll a pályá-zattól – két évig.

Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke már korábban úgy nyilatkozott, nem lát reális esélyt az újabb világverseny megrendezésére a megfelelő színvonalú fedett uszoda hiányában, mostanra pedig egyértelművé vált: a jelenlegi gazdasági helyzet nem is teszi lehetővé a jelentkezést.

„A szabályok értelmében ha bármelyik pályázó elnyeri a rendezés jogát, de később kiderül, hogy más helyszínt kell keresni, mert nem tudja garantálni a feltételeket, kétmillió dollár büntetéssel sújtják. Sajnálatos, hogy az általános akarat ellenére sincs meg a feltétele a majdani fedett uszoda felépítésének, és ezért most még csak nem is neheztelhetünk” – áll a szövetség közleményében.

Ezeket figyelembe véve a hazai szövetség február végén levélben jelezte Cornel Marculescu FINA-igazgatónak, hogy csak 2015-ben lát reális esélyt arra, hogy Magyarország otthont adhasson a vizes világbajnokságnak. A szövetség vezetői kérték a FINA-t, hogy a magyar pályázati anyagot a két évvel későbbi vb rendezéséért folyó vetélkedésben vegye figyelembe.

Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
6 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
19 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
24 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
34 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
51 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik