Egy biztos: járhattunk volna rosszabbul is.
A Federation-kupa euro-afrikai zónájának első csoportjában a nyitó körben a legveszélyesebb lehetséges riválisokat, Fehéroroszországot és Romániát elkerülte a magyar csapat a keddi sorsolás után, a kiemelések miatt tudniillik velük nem kerülhettek egy kvartettbe a mieink, de azt, hogy például a világranglista-10. Agnieszka Radwanska vezette lengyelekkel vagy a házigazda észtekkel sem kell megmérkőznünk, örömmel fogadta a kis magyar küldöttség Tallinnban.
Szávay Ágnes (25. a világranglistán), Arn Gréta (157.), Marosi Katalin (183.) és a még juniorkorú Susányi Zsófia első három mérkőzését Luxemburg, Nagy-Britannia és Hollandia ellen vívja. A luxemburgiaktól különösebben nem kell félnünk: húzóemberük, a 34 esztendős Anne Kremer is csak 480. a világranglistán. A britek már keményebb falatnak ígérkeznek: Anne Keothavong (53.) például januárban a hobarti WTA-tornán két szettben legyőzte Szávay Ágnest, és Melanie South (99.) és Elena Baltacha (108.) is igen veszélyes ellenfél. Ami pedig a papíron legmagasabban rangsorolt hollandokat illeti, náluk Arantxa Rus (152.) az első számú játékos: a szőke tini világelső volt a juniorok között, de a felnőtteknél még nincs számottevő eredménye – leszámítva egy negyeddöntőt a tavaly szeptemberi kantoni WTA-viadalon.
Nicole Thyssen (247.) és Michelle Gerards (257.) pedig végképp nem verhetetlen ellenfél.nMachán Róbert szövetségi kapitány együttese – amelyben minden bizonnyal az egyesekben és párosban is Szávay Ágnes és Arn Gréta kap szerepet az első napon – Anglia ellen kezd a szerda délutáni programban, s már itt sok minden eldőlhet. Csütörtökön jönnek a hollandok, majd Luxemburg ellen fejezik be a mieink, akiknek a csoportelsőséget kellene kiharcolniuk – ami nem is lehetetlen. Ha sikerül a kvartett élén végeznie a csapatnak, a másik három csoport valamelyikének legjobbjával kell megküzdenie a világcsoport második osztályába jutás lehetőségéért, amelyről majd az április végi rájátszás dönt.