Csak hullottak a triplák

Vágólapra másolva!
2009.01.14. 23:40
Címkék

Jameer Nelson, Hedo Türkoglu, Rashard Lewis, J. J. Redick, Keith Bogans, Courtney Lee, Anthony Johnson, Jeremy Richardson, Brian Cook. Kilenc játékos, aki kivette a részét az Orlando Magic rekordjából a Sacramento otthonában 139–107-re megnyert mérkőzésen. Ők kilencen 23 hárompontost helyeztek el a Kings gyűrűjében, annyit, amennyit eddig egyetlen csapatnak sem sikerült NBA-mérkőzésen.

Nelson volt a legjobb, neki mind az öt próbálkozása „ült”. Bogans hatból, Redick hétből dobott be négyet, Türkoglu és Lewis egyaránt 3/5-ös mérleggel zárt a gyűrű középpontjától 7.24 méterre húzódó vonal mögül. Johnson négy, Richardson három kísérletből szerzett egy triplát, míg Lee és Cook egy-egy dobásból talált be, s járult hozzá a csapat kivételesen jó, 62.2 százalékos pontosságához – és ez csak a triplákra vonatkozik! Az egyetlen, aki megpróbálta (egyszer), de nem járt sikerrel, Tony Battie volt, ám ő sem maradt eredménytelen, hiszen a Magicből mind a 12 pályára lépő játékos szerzett legalább három pontot. A legtöbb egység a negyedik negyedet végigülő Dwight Howard neve mellé került, a 25 pontot és 15 lepattanót jegyző center a palánk alatt alig hibázott (8/10 a mezőnyből), s éppen az ő kiváló formája teremtette meg a lehetőséget a többieknek: ketten is alig tudták tartani középen, ezért gyakran létszámfölény alakult ki kívül, és tiszta dobáshoz jutottak a külső emberek. Persze nekik ki is kellett használniuk a lehetőségeiket, csak így tudták megdönteni a Toronto 2005 márciusában felállított 21 triplás rekordját.

A Keleti főcsoport második helyén álló Magic húsz idegenbeli meccséből tizenötöt megnyert, s ezen a téren a legjobb a ligában.

Meg kell említeni két pazar egyéni teljesítményt is: LeBron James 30 pontot, 11 lepattanót és 10 gólpasszt magába foglaló tripla duplával segítette a Memphis 102–87-es legyőzéséhez a Clevelandet, míg a dallasi Dirk Nowitzki hiába dobott 44 pontot, csapata 99–97-re kikapott Denverben.

Legfrissebb hírek

Pavlova és Sviatchenko győzött párosban a négy nemzet műkorcsolya- és jégtáncbajnokságon

Téli sportok
3 órája

A Liverpool megerősítette Slot állását; Szuhodovszki Soma a Fradi ellen jubilálhat

E-újság
3 órája

Bizonyosság vagy remény – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
3 órája

Elnyűhetetlen harcos – Smahulya Ádám jegyzete

Angol labdarúgás
3 órája

Vasárnapi sportműsor: német–norvég döntő a női kézi-vb-n

Minden más foci
3 órája

Az Arsenal két öngóllal győzte le a Wolverhamptont

Angol labdarúgás
3 órája

Jégkorong: kikapott az olaszoktól az U20-as válogatott a milánói vb-n

Utánpótlássport
3 órája

Bodor Boldizsár: Végre volt tartása a csapatnak

Labdarúgó NB I
4 órája
Ezek is érdekelhetik