Taktikai elem: költségkímélés

2009.01.08. 00:25
Címkék

Már a felkészülés első hetében érzékelhető a koncepcióváltás hatása a KTE-Ereconál, hiszen az élvonal egyik újoncánál egy időben hét szakember is foglalkozik a keret tagjaival. Tomiszlav Szivics vezetőedző irányításával a játékosok posztonkénti csoportokban, speciális feladatokkal, napi két edzéssel készülnek, s a szűkös büdzsé miatt a szakmai stáb kizárólag hazai környezetben tart foglalkozásokat.

Lényegében a költségmegtakarítás, illetve az új struktúra ,,áldozata” a klub NB III-as csapatának kerete, valamint Török László edző is. Mint ismert, a vezetőség elegendőnek tartja egy húsz-huszonkét tagú keret fenntartását, az első csapatból kimaradó labdarúgók, a sérülésből felépült játékosok, valamint a KTE U19-es gárdájának tagjai alkothatják majd az NB III Alföld-csoportjában listavezető együttest. Persze a megszorító intézkedések az NB I-es gárdát sem kerülhették el, hiszen már korábban kiderült, hogy Balázs József, Koszó Balázs, Nagy József, Nagy Sándor és Rusvay Gergely is távozhat, s elképzelhető, hogy Ivan Lovric sem Kecskeméten futballozik a tavasszal. A hírek szerint az NB II Nyugati csoportjában szereplő Bajai LSE vinné a horvát hátvédet.

„Igen, de kizárólag kölcsönszerződést vagyunk hajlandóak kötni – jelentette ki Tomiszlav Szivics, a KTE-Ereco vezetőedzője. – Jó játékos, számítunk rá a jövőben, de talpcsonttörése miatt hat hónappot kihagyott, és mivel belső védőből van elég, inkább olyan csapatot keresünk számára, ahol rendszeres játéklehetőséghez juthat.”

Bal oldali hátvédet ugyanakkor mindenképpen szerződtetne a lila-fehér együttes, mert jelenleg csak Farkas István bevethető ezen a poszton. Próbajátékra érkezett ugyan a 19 esztendős Vladan Pelicsics, ám a montenegrói védőre a jobb oldalon számítana a stáb.

Legfrissebb hírek

Giro: Ganna nyerte az időfutamot, Eulálio megtartotta a rózsaszínt

Kerékpár
11 perce

Jan Van Daele: Konferencialiga-indulás? Minden rendben!

Minden más foci
19 perce

Carlos Alcaraz nem indul Wimbledonban sem – hivatalos

Tenisz
28 perce

A hónap utánpótlásedzője: Kovács Attila vívótréneré az áprilisi díj

Utánpótlássport
31 perce

Amikor Puskás Arsenal-mezben lőtt óriási gólt Gordon Banksnek – videó

Bajnokok Ligája
33 perce

Fogyatkozó előny – a Mercedes „visszavágna” Kanadában

F1
1 órája

Női kosárlabda NB I: további két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
1 órája

Manuel Neuer lesz a németek első számú kapusa a vb-n – sajtóhír

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik