Valdés – Puyol, Márquez, Víc tor Sánchez, Abidal – Xavi, Y. Touré, Gudjohnsen – A. Hleb, Eto’o, Henry.
Pinto – Daniel Alves, Cáceres, Piqué, Sylvinho – Sergio Busquets, Y. Touré, S. Keita – Iniesta, Messi, Krkic.
Ha a két összeállításban nem lenne benne egy árulkodó név, a Manchester City által egyre erősebben csábított Yaya Touréé, azt is hihetnénk, két különböző együttesről van szó. Ehelyett ez a huszonegy ember azt (is) jelzi, mennyire erős manapság a Barcelona kerete, elvégre Pep Guardiola vezetőedző szombaton a Mallorca elleni bajnokin az első, az Atlético Madrid elleni Király-kupanyolcaddöntő keddi első felvonásán meg a második sornak szavazott bizalmat kezdőként. Persze nem a szó pejoratív értelmében vett második sornak, elvégre ki az, aki azt meri hinni, hogy Daniel Alvesnek, az évben először pályára lépő Lionel Messinek vagy Andrés Iniestának csak a „Barca-fakóban” jut hely.
A Vicente Calderón Stadionban látott első negyedóra alapján ez különösen Daniel Alvesre és Messire nézve lenne sértő (a sérüléséből felépülő Iniesta meg már a Mallorca elleni vezető góllal benyújtotta igényét az „örökös tagságra”), elvégre olyan góllal juttatták előnyhöz a Barcát, amely képeskönyvbe, oktatófilmbe, vagy bármilyen, a labdarúgással foglalkozó műremekbe illik. Az, hogy kényszerítőztek, a mai Barcelonánál megszokott, de hogy az argentin a braziltól (a két nemzet viszonyát ismerve magában ez is hordoz némi pikantériát) sarokkal kapja vissza a labdát, az már-már sokkoló volt. (Az akciót befejező Messi kedden akkor sokkolta másodszor a világot, korábban ugyanis megnevezte 2008-as álomcsapatát, és a Petr Cech, Maicon, Rio Ferdinand, Carles Puyol, Giovanni van Bronckhorst, Javier Zanetti, Xavi, Cesc Fabregas, Andrés Iniesta, Sergio Agüero, Wayne Rooney névsorból hiányzik az aranylabdás Cristiano Ronaldo.) Ezzel még nem ért véget Messi estéje, elvégre a második félidőt ugyanúgy kezdte, ahogyan az elsőt. Kiharcolt egy tizenegyest (meg egy piros lapot a bokáját összevágó Johnny Heitingának), amit aztán könynyedén gólra is váltott. És hogy most a keret is meglegyen a játékrészen, arról tíz perccel a lefújás előtt gondoskodott, és beállította a 3–1-es végeredményt.
Az Atléticónál lassan elkezdhetnek imádkozni azért, hogy Messi hagyja ki a csapatuk elleni fellépéseit, elvégre spanyolországi vendégjátéka alatt a mostani volt a hatodik mecscse a második számú fővárosi gárda ellen, és meccsenkénti gólátlaga már jobb egynél, hiszen hét találatnál jár. Messi eredményessége és az Atlético–Barcelona párharcok kimenetele között pedig nehéz nem észrevenni az összefüggést: ha az argentin gólt lő, nyer a katalán együttes, ha „megfogják”, veszít.