Kapitányok párharca

SZ. E. M.SZ. E. M.
Vágólapra másolva!
2008.10.23. 23:22
Címkék

Veszélybe kerülhet Michael Ballack jövője a német válogatottban, miután a Nationalelf középpályása élesen kritizálta a sajtóban Joachim Löw szövetségi kapitányt. A Chelsea játékosa szerint a szakembernek több tiszteletet kellene mutatnia az idősebb játékosok iránt.

„Ha a kapitány nem számít egy játékosra, akkor azt a szemébe kell mondania – jelentette ki, utalva Torsten Fringsre, aki minimális szerepet kapott a válogatott legutóbbi két vb-selejtezőjén. – Egy tapasztalt futballista tiszteletet és megbecsülést érdemel. Remélem, Frings továbbra is tagja lesz a csapatnak.”

Löw egyelőre nem döntött egyikük sorsáról sem, de válaszában bírálta Ballackot, akit tisztázó beszélgetésre Németországba rendelt. Ballack legjobb esetben figyelmeztetést kaphat, esetleg kimaradhat az angolok elleni, novemberi barátságos mérkőzésre készülő keretből, de az sem elképzelhetetlen, hogy elveszik tőle a csapatkapitányi karszalagot, sőt ha továbbra is fenntartja nézeteit, kizárják a válogatottból.

„Ragaszkodom ahhoz, hogy személyesen beszélhessek Ballackkal Németországban; a vele kapcsolatos döntésem a beszélgetéstől függ – nyilatkozta a szakember, aki azt is elmondta, négyszemközt mindig lehetőséget adott a középpályásnak, hogy elmondja meglátásait. – Elfogadhatatlan,

hogy a csapattal szembeni bírálatait a médiában teszi közzé. Még a csapatkapitány sem kritizálhatja nyilvánosan a szövetségi kapitány válogatási elveit, illetve a válogatottat.”

A 32 éves játékos erre azt válaszolta, nagyon szívesen beszélget az edzővel, de csak a Chelsea engedélyével utazhat Németországba, így a szövetségnek a londoniaktól kell engedélyt kérnie. Frings eközben támogatásáról biztosította társát, mert szerinte a csapatkapitánynak joga van ahhoz, hogy a válogatott érdekében felszólaljon.

Legfrissebb hírek

Videó: ritka nagy gól az NB III-ból – a kezdőkörből talált be a bicskei játékos

Labdarúgó NB II
3 perce

Kipchoge és Sifan Hassan is indul a Sydney Marathonon

Atlétika
22 perce

Sportolói mentalitással a munkaerőpiacon: így találj állást gyorsan és célzottan a Jooble segítségével

Egyéb egyéni
38 perce

„A Qarabag másodszor a BL főtábláján!”– azeri lapszemle a Ferencváros kiesése után

Bajnokok Ligája
52 perce

Amorim a negyedosztályú ellenfél elleni kupabúcsú után: A jobb csapat győzött!

Angol labdarúgás
1 órája

Messi duplázott, az Inter Miami döntős a Ligák Kupájában

Minden más foci
1 órája

A Qarabag edzője: A szurkolóink érdemelték meg leginkább ezt a sikert

Bajnokok Ligája
1 órája

Hölle Martin: Pont a vébére érett be az előző két év munkája

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik