Jönnek a múlt nagyjai is

Sz. G.Sz. G.
Vágólapra másolva!
2008.10.23. 23:22
Címkék

A tavaszi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság csaknem minden magyar indulója részt vesz pénteken és szombaton a szombathelyi országos súlyemelő-bajnokságon. A nevezésekből kiindulva csak az ötkarikás játékokon súlyos könyöksérülést szenvedő Baranyai János marad távol. Az utóbbi két viadalhoz képest a női mezőny stagnálást mutat (a vasi megyeszékhelyen 34 emelő lép pódiumra), a férfiaknál viszont jelentős a létszámnövekedés: három híján százan jelezték részvételüket, ami óriási előrelépés a 2006-os (70) és a 2007es statisztikához (64) képest.

Az idei kontinensviadalon lehetőséget kapók többsége egyértelmű esélyes, de például az 1997-ben Eb-ezüstérmes, hétszeres bajnok, az NYVSC vezetőedzőjeként dolgozó Farkas Zoltán aranyvárományos a 69 kilóban, és a már 1993-ban is bajnoki elsőséget szerző (összesen öt van neki) Mernyó János is megszorongathatja 85 kilóban a tehetséges Pócza Vajk Károlyt. Megint szerencsét próbál a 2005-ben hosszú évek után felbukkanó, az első, 1987es női világbajnokságon ötödik Triff-Árkosi Anikó, aki három éve és 2006-ban is nyert. A verseny doyenje az 54 éves kazincbarcikai Pátrovics Géza, aki masters világbajnoki bronzérmet szerzett három hete. Ami biztos, a rendező Haladás versenyzői presztízskérdést csinálnak a bajnokságból.

Szombathelyen búcsúzik Fehér Tamás október 31-én leköszönő elnök, és mindjárt találkozhat is utódjával. Noha az elnöki posztra kiírt pályázat beadási határideje november 3., a hírek szerint a legnagyobb eséllyel Dobos Imre, a HumánSzervíz Kft. ügyvezető igazgatója futhat be, aki várhatóan a bajnokságon mutatkozik be.

Legfrissebb hírek

Az amerikaiak és a britek is érvényesítették a papírformát, egymással csatáznak a Billie Jean King-kupában

Tenisz
3 perce

Mourinho: Nem veszíthetünk úgy, mint két nappal ezelőtt

Bajnokok Ligája
14 perce

Vitek Dárius döntős, Fritsch Róbert bronzmeccses a zágrábi vb-n!

Birkózás
19 perce

Szoboszlai Dominik „százados” lett Liverpoolban, mutatjuk a legfontosabb mérföldköveket – galéria

Angol labdarúgás
43 perce

Áradoznak a Liverpool-szurkolók Szoboszlairól – elképesztő, milyen méltatásokat kap a 100. meccse után

Angol labdarúgás
43 perce

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 15. rész: női kajak négyes

Kajak-kenu
59 perce

Kiestek az olimpiai bajnok franciák és a vb-bronzérmes brazilok is a férfi röplabda-vb csoportkörében

Röplabda
1 órája

A McLaren bajnokavatásra készül az Azeri Nagydíjon; a Ferrari meghiúsítja az ünneplést?

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik