Hamisítatlan brit stílus, kemény, de sportszerű küzdelem, nyílt sisakos támadófutball – nagyjából ezek a jellemzői a Manchester United–Celtic párharcnak, amelyet a csatornán túl előszeretettel hívnak Battle of Britainnek, vagyis Nagy-Britannia harcának, háborújának. A helyzet azonban az, hogy a Celtickel ellentétben az MU már rég szakított a brit játékstílussal (ennek is köszönhető az oly sok hazai és nemzetközi siker), és az erőviszonyok látványos eltolódása miatt az volna a legnagyobb szenzáció, ha kedd este végletekig izgalmas meccset látna az Old Trafford közönsége – még ha egyszerű csoportmeccsről is van szó.
Abból kiindulva, hogy a két csatárát, Jan Vennegoor of Hesselinket és Jorgosz Szamaraszt eleve nélkülöző skót bajnok a legutóbbi hat idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésén nem szerzett gólt, túl sok jóra nem számíthat Gordon Strachan együttese. Pedig az esetleges győzelemmel új fejezet íródna a klub históriáskönyvében, merthogy a zöldek az életben nem nyertek még BL-találkozót távol otthonuktól…
És akkor az MU erényeiről még nem is ejtettünk szót.
A sorozat címvédője – amely 49 hazai diadalt aratott, és 249 gólt szerzett eddig a BL-ben – a Liverpooltól elszenvedett bajnoki vereség óta nem talál legyőzőre, mi több, két döntetlen után öt meccset megnyert. Legutóbbi négy tétmérkőzésén ráadásul gólt sem kapott, s mivel a támadószekció eredményességét még nem firtattuk, a Celtic győzelmi esélye szinte a nullával egyenlő. A idényrajtnál beragadó „vörös ördögök” új szerzeménye, Dimitar Berbatov – Sir Alex Ferguson jóslatát igazolva – már-már beilleszkedett a félelmetes támadógépezetbe, az érvényben lévő hétmeccses veretlenségi sorozatot a maga részéről három góllal támogatta,