Előre a domenechi úton

K. Zs.K. Zs.
2008.09.12. 06:04
Címkék

„Henry és Anelka felébresztette Franciaországot” – írja csütörtöki címlapján a francia sportnapilap, a L’Équipe, megelégedéssel nyugtázva, hogy a hétvégi ausztriai vereséget (1–3) némiképp feledtetve a „kékek” Thierry Henry és Nicolas Anelka góljával 2–1-re legyőzték Szerbiát, azaz nem kerültek jelentős hátrányba mindjárt a világbajnoki döntő felé vezető út elején.

Sok szempontból megterhelő erőpróba volt. Az általában csurig telt Stade de France lelátóinak harmada ezúttal üresen maradt, a megjelentek egy része tüntetett Raymond Domenech szövetségi kapitány ellen, és egy félidőn át úgy tűnt, a közhangulat ezzel az estével még tovább romlik. A második játékrészre azonban valami megváltozott: Anelka beállásával felélénkült a támadójáték, gyorsan született két gól, és mintegy varázsütésre erősebbnek tűnt a védelem, kreatívabbnak a Yoann Gourcuff által ráncba szedett középpályássor. Ugyan egy pontrúgásból a szerbek is betaláltak, a rossz széria megszakadt: öt tétmérkőzésen át tartó nyeretlenség után a franciák újra győztek.

„A közönség minőségi futballt látott, ez a legfontosabb, hiszen legfőbb célunk végül is a szórakoztatás. Nekem úgy tűnt, közönség és csapat egymásra talált ezen a szép estén” – mondta Domenech, utóbbi megjegyzését nyilvánvalóan a publikumot ellene hangoló sajtónak címezve.

A kapitány sorsa a győzelem ellenére is bizonytalan: a következő, romániai meccs újra csak létfontosságú lesz pozíciója megőrzése szempontjából.

Legfrissebb hírek

Videó: nézze meg újra a friss Európa-bajnok Halász Bence győztes dobását!

Atlétika
33 perce

Montréali tenisztorna: ismét félbeszakadt Marozsánék meccse

Tenisz
42 perce

Halász Bence megcsinálta! 84.25 méteres országos csúccsal Európa-bajnok!

Atlétika
48 perce

Kozák Luca döntős 100 gáton

Atlétika
56 perce

NB II: Gróf Dávid a Diósgyőrnél folytatja pályafutását

Labdarúgó NB II
1 órája

Alexis Sánchez Montréalban folytatja, Vlahovics Isztambulba tart – keddi transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

Elkészült a Mol Magyar Kupa második fordulójának menetrendje

Labdarúgó NB I
1 órája

A Newcastle új edzője szerint nincs értelme a negatív dolgokra koncentrálni

Angol labdarúgás
1 órája