A magyar csapat bronza

(S. M.)(S. M.)
2008.09.08. 01:10
Címkék

Kiélezett, nagy csatával fejeződött be a négyesfogathajtó-világbajnokság a hollandiai Beesdben. A befejező akadályhajtás előtt a magyar együttes még harcban volt a hollandokkal az elsőségért is. Az egyéniben nyolcadik helyen álló Lázár Zoltán fogata egy akadályt vert, ráadásul a szintidőt is túllépte – 6.15 század hibapontja azt jelezte, nagyon nehéz a pálya. A harmadik Dobrovitz József kitűnően kezdett, a tizedik akadályban azonban jobb első lova lerúgta a verőhibát jelző labdát, s ezzel a vecsési hajtó elvesztette egyéni érmét, az összetettben negyedik lett. A világ jelenlegi legjobb hajtója, a holland Ijsbrand Chardon elviselte a hatalmas terhet, hibátlan hajtással megnyerte pályafutása negyedik egyéni világbajnoki érmét. S mivel a csapatversenyben is holland győzelem született, Chardon tizedik világbajnoki érmének örülhetett. Mondok József, a fogathajtásszakág vezetője elmondta, hogy valamivel jobb eredményre számítottak, de bronzérmével csapatunk teljesítette a kitűzött célt.

Legfrissebb hírek

Az amerikaiak a 2038-as vb-t is megrendeznék

Foci vb 2026
7 perce

A hőségben is megrendezik a frankfurti Ironman Eb-t, 39 Celsius-fokot várnak

Egyéb egyéni
7 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék kikaptak az elődöntőben

Tenisz
16 perce

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
1 órája

Marsch szerint Davies az egyenes kieséses szakaszban visszatérhet

Foci vb 2026
1 órája

Az ecuadori szövetségi kapitány megadta a módját az ünneplésnek

Foci vb 2026
1 órája

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
1 órája

Gigászok csatája az I jelű kvartettben a csoportelsőségért

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik