Rekord pénzdíjért hajtanak

(S. M.)(S. M.)
2008.09.06. 01:36
Címkék

A 19. négyesfogathajtó-világbajnokság rajtjára elállt az eső a hollandiai Beesdben, ahol 59 hajtó kezdte el a küzdelmet az érmekért és a 140 ezer euróért. A négy évvel ezelőtti kecskeméti vébéhez képest a viadal összdíjazása a háromszorosa lett, az egyéni győztes 31 500 eurót kap. „Ezért egy jó fogatot nem, de egy jó autót már lehet venni” – jegyezte meg a világbajnok Lázár Zoltán, aki a díjhajtás első napján csak néző volt, a riválisok hajtását figyelte. A négytagú magyar csapatból egyedül Juhász László mutatkozott be: a bugaci versenyző látványos, de nem pontos programot hajtott, s 58.24 hibaponttal a középmezőnyben várja a folytatást, amely Fintha Gábor szövetségi kapitány szerint sokkal izgalmasabb lesz, mert pénteken Bozsik József, Dobrovitz József és Lázár Zoltán is a pályára hajt. Az első napon a világbajnokok közül a svéd Eriksson 52.86, a svájci Ulrich 47.74 hibapontot kapott a bíróktól, akiket elkápráztatott az amerikai Chester Weber fogata és hajtása, mert hárman is több mint 200 pontra értékelték a teljesítményét, s így 32.12 hibapontjával fölényesen vezet.

Legfrissebb hírek

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
9 perce

Az amerikaiak a 2038-as vb-t is megrendeznék

Foci vb 2026
11 perce

A hőségben is megrendezik a frankfurti Ironman Eb-t, 39 Celsius-fokot várnak

Egyéb egyéni
11 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék kikaptak az elődöntőben

Tenisz
20 perce

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
1 órája

Marsch szerint Davies az egyenes kieséses szakaszban visszatérhet

Foci vb 2026
1 órája

Az ecuadori szövetségi kapitány megadta a módját az ünneplésnek

Foci vb 2026
1 órája

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik