Két tételben hetet kaptak

Vágólapra másolva!
2008.06.26. 23:20
Címkék

kal dolgozott, mint a torna korábbi szakaszában. Némi rosszmájúsággal: most nem jött az esetében hibapontnak számító gól…

Jött viszont – akárcsak a hollandok ellen – a büntetés, méghozzá tipikus spanyol akció végén. Eldugták a labdát, aztán a két barcelonai, Xavi és Iniesta ritmust váltott, az orosz védelem meg nem tudott reagálni. Lehet, hogy a torna előtt senki sem gondolt erre, de most mintha hiányzott volna a tengelyből az eltiltását töltő Gyenyisz Kologyin. Az oroszok pedig ettől kezdve sorra szenvedték a veszteségeket. A kedvező helyzetük ugyebár elszállt, aztán elvesztették az idegeiket (négy perc, két sárga lap), végül pedig a kedvüket. Eb-elődöntő ide vagy oda, ez a mérkőzés is simán végződött, mint a csoportbeli randevújuk. Végül ismét három lett közte, vagyis nem maradt el a spanyol továbbjutás – a 21 mérkőzés óta veretlen selección az 1984-es Eb után játszhat ismét döntőt világeseményen.

1. FÉLIDŐ

1–15. PERC

A spanyolok kezdő tizenegye semmiféle meglepetést sem tartogatott, Luis Aragonés együttese a szokásos 4–1–3–2-es formációban lépett pályára. A másik oldalon Guus Hiddink az eltiltott Gyenyisz Kologyin helyén Vaszilij Berezuckijnak szavazott bizalmat. Az egyedüli csatárként szereplő Roman Pavljucsenko szokása szerint nemcsak középen helyezkedett, hanem ki-kilépett a szélekre is, de egyelőre nem tudott érvényesülni, ahogyan Andrej Arsavin sem kamatoztatta tudását.

15–30. PERC

Egyik csapat sem tudott egyértelmű fölényt kialakítani, igaz, ebben szerepe volt a sok pontatlan passznak. Jurij Zsirkov becsülettel rohangált fel s alá a bal szélen, de a hátvéd egyelőre nem tudta gólveszélyes helyzetbe hozni társait. Az eső is rákezdett, néhány távoli lövést is láthattunk, a mezőnyjátékosok abban bízhattak, hogy a nedves talaj és a labda megtréfálja a kapusokat. Talán a csoportmeccsen elszenvedett 4–1-es vereség lehetett az oka az oroszok óvatosabb játékának.

30–45. PERC

Érzékeny veszteség érte a spanyol csapatot: a négygólos David Villa a korábban elvégzett szabadrúgásnál meghúzódott, ezért le kellett cserélni; Cesc Fabregas érkezett a helyére. Ezzel a sárga mezesek is az egycsatáros játékra álltak át. Arsavin teljesítménye az előző két meccsen látottakhoz képest kifejezetten csalódást keltő volt, de az oldalt váltogató spanyol szélsők, Andrés Iniesta és David Silva sem tudtak veszélyt teremteni.

2. FÉLIDŐ

1–15. PERC

Csak öt percig folytatódott a korábban látott eseménytelenség: a bal oldalon feltűnő Iniesta ezúttal jól adott középre, Xavi révén pedig vezetést szereztek a spanyolok. Úgy tűnt, a gól inkább a sárga mezesek kedvét hozta meg, több tetszetős, rövid passzos akciót vezettek. A támadásokhoz felzárkózó Sergio Ramos szinte minden bal oldali orosz akciót megakasztott. Hiddink Dinyijar Biljaletgyinov és Dmitrij Szicsov beállításával erősítette a támadósort.

15–30. PERC

Hiányzott a tűz az oroszokból, nem tudtak kontrázni, a felállt spanyol védelmet pedig képtelenek voltak feltörni, legtöbb támadásuk már az ellenfél tizenhatosának előterében elhalt. Pavljucsenkóhoz csak a legritkább esetben jutottak el a társak passzai, Arsavin szinte eltűnt a mezőnyben. Aragonés is két helyen változtatott, a gólszerző Xavi helyett Xabi Alonso, Torres helyén Daniel Güiza lépett pályára, utóbbi meg is duplázta a spanyol előnyt.

30–45. PERC

A gyenge orosz támadásokból remekül indulhattak meg a felszabadultan futballozó spanyolok, és néhány passz után már el is jutottak a szbornaja kapujához, kísértett a csoportmeccsek emléke. A kontráknak meg is lett az eredménye, David Silva háromra növelte az előnyt. A sárga mezesek háromgólos győzelme abszolút reális volt, a selección valamennyi játékosa nagyobb hiba nélkül oldotta meg feladatát, sokatmondó adat, hogy az oroszok először a 89. percben találták el a kaput.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik