Zsiga Gyula Podgoricába tart

H. L., S. J.H. L., S. J.
Vágólapra másolva!
2008.06.22. 00:35
Címkék

A montenegrói lapok tényként közlik: az egyik leghíresebb és legsikeresebb magyar edző, Zsiga Gyula két évre a női BL-induló Buducsnoszt Podgoricához szerződött. A Vijesti sportrovatában közölt cikk címe: Zsiga Gyula a kispadon – a Buducsnosztnál megoldódott a trénerkérdés. A szakember a szlovén Tone Tiselj utódja lesz, aki hazatért, és a jövőben a férfi BL-induló Celjét dirigálja. Néhány hete az orosz Alekszej Gumjanovval is tárgyaltak a podgoricai vezetők, ám ő végül meggondolta magát, és még egy évig hazájában, a női bajnok Lada Togliatti élén marad. A montenegróiak szerint Zsiga Gyulával – a Ferencváros, illetve korábban a Dunaferr sikerhalmozó edzőjével, a női válogatott volt másodedzőjével – könnyebben ment az egyeztetés, gyorsan létrejött a megállapodás. A szakembert jól ismerték a podgoricaiak, mert az előző évadban a Buducsnoszt a BL-ben találkozott a Budapest Bank-FTC-vel (a hazai együttes nyert a legendás Moracsa-csarnokban és a Népligetben is).

Zsiga Gyulával együtt új sportigazgató érkezik: AlekszandraAnica Djurovics korábban a „plávik” jobbszélsője volt, és sérüléséig együtt játszott a Podgorica mai igazgatójával, a legendás Maja Bulatoviccsal.

„A hír majdnem tökéletesen megfelel a valóságnak, csak kissé előreszalad – mondta lapunknak Zsiga Gyula. – Remek szerződési ajánlatot hozott Podgoricából menedzserem, Szörnyi Attila, és várhatóan alá is fogom írni a megállapodást. Egyelőre azonban szabadságomat töltöm, s csak a jövő hét közepén megyek Montenegróba, hogy minden kérdést pontosan tisztázzak. A kétéves szerződést csak ezután írom alá.”

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Manchester City–Liverpool, három NB I-es meccs

Minden más foci
3 órája

Szegedi dráma és tragédia. Egyre mélyül az Újpest alatt a gödör

E-újság
3 órája

Van Gerwen nagy meccsen nyert a legjobb női játékos ellen a Grand Slam of Dartson

Egyéb egyéni
3 órája

Serie A: a Milan két góllal vezetett, mégsem tudott nyerni Parmában

Olasz labdarúgás
3 órája

Jó fejek – Ballai Attila publicisztikája

Kézilabda
4 órája

Újra az elitben – Szeleczki Róbert jegyzete

Tenisz
4 órája

Az Atlético Madrid tartja jó formáját; kétgólos Villarreal-siker

Spanyol labdarúgás
4 órája

PL: a Wolves legyőzésével már második a Chelsea

Angol labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik