Mágiarakás Guus módra

Vágólapra másolva!
2008.06.22. 00:35
Címkék

viszont jöttek a gólok is. Az már külön hollywoodi történet, hogy az egész – Hiddink mellett természetesen – Arsavinnak volt köszönhető. Gólpassz, majd gól – ennél teljesebb produkciót nehéz 15 percbe sűríteni. És hogy miért amerikai a sztori? Arsavinnak a selejtezőkből hozott eltiltása miatt ki kellett hagynia a torna első két mérkőzését. Sokan azt tanácsolták Hiddinknek, ne is vigye el az Alpokba, de a holland makacs ember.

„Szükségünk lehet még rá, meglátják, a svédek ellen jól jöhet a továbbjutás kiharcolásához” – hangzott az indoklás.

Jól jött. Egy körrel később meg egyenesen érmet ért a bátorság.

1. FÉLIDŐ

1–15. PERC

A holland kezdőcsapatot illető egyetlen előzetes kérdés sem válhatott igazi kérdéssé, mert Arjen Robben ágyéksérülése kiújult, így szó sem lehetett arról, hogy a formába lendülő szélső pályára lépjen. A másik oldalon a szintén sérüléssel bajlódó Dinyijar Biljaletgyinov nem kezdhetett, a helyére a csatár Ivan Szajenko került. Guus Hiddink megmondta: a hollandok ellen a legjobb védekezés a támadás. A szbornaja aktívan is futballozott, mezőnyfölényben játszott.

15–30. PERC

Biljaletgyinov nélkül üres volt a Jurij Zsirkov előtti folyosó, és Szajenko helyére át is jött Konsztantyin Zirjanov – Szajenko a számára ismerősebb jobb szélen játszhatott tovább. Az a szárny vele is veszélyes maradt, bár Roman Pavljucsenko szokásához híven ki-kihúzódott balra. A hollandok megbecsülték a labdát, de a támadók előtt remekül zárták le a területet az orosz védők és védekező középpályások, csak azt hagyták szabadon a labdával, akit lehetett.

30–45. PERC

A hollandok szabad- és szögletrúgások után, az oroszok pedig Andrej Arsavin kreativitása, no meg Gyenyisz Kologyin iszonyatos bombái révén veszélyeztettek. A harcos Ruud van Nistelrooy mögötti támadótrió szinte láthatatlan volt, Arsavin ugyanakkor mindenhol megfordult. A narancsmezes védekező középpályások és az említett trió között nagy volt a távolság, pedig az oroszok annyira figyeltek a hármasra, hogy hagyták volna, hogy Nigel de Jong és Orlando Engelaar előrébb jöjjön.

2. FÉLIDŐ

1–15. PERC

Marco van Basten megpróbálta növelni csapata sebességét Robin van Persie beállításával, de ez sem segített, az oroszok továbbra is a támadó térfélen táboroztak, és Hiddink agyafúrt kottájából játszottak. A szokásos elmozgásokat sokadszor végrehajtó Arsavin, Pavljucsenko duó pedig Szergej Szemak hozzájárulásával góllal fejelte meg a csapat remek teljesítményét. Az előny megszerzése után a szbornaja hátrébb vonult, s várt a kontralehetőségre.

15–30. PERC

Harmadszor is változtatott Van Basten, csupán egy védekező középpályás maradt a védők segítségére, akik közül ráadásul egy-két kivétellel mindenki bekapcsolódott a támadásokba – Hollandia mezőnyfölénybe is került. Hiddink stílusosan válaszolt: a labdaszerzőosztogató Igor Szemsov helyett Biljaletgyinov folytatta, élénkítvén a támadójátékot. A holland fölény el is párolgott, egymás után futottak a veszélyes orosz kontrák, majd hullámzó lett a játék.

30–45. PERC

Az oroszok teljesen visszahúzódtak, a tizenhatoson és előtte két sorban barikádozták be magukat, a hollandoknak így keresztbe kellett adogatniuk, hátha nyílik rés a falon. Nem könnyítette meg a dolgukat, hogy a középpályások néha egymás lábára léptek középen. Az orosz kontrák ritkábbak lettek, de veszélyesek maradtak, aztán percekre a holland térfélen ragadt a labda. Hiddink a finisben még frissített csapatán, a hollandok pedig távoli lövésekkel próbálkoztak.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik