Lázár-keringő lipicaiakkal

(S. M.)(S. M.)
Vágólapra másolva!
2008.06.15. 00:49
Címkék

Ki gondolta volna 1994 ben, az első vecsési fogathajtóversenyen, hogy 14 év múlva a világ egyik legrangosabb nemzetközi viadalát rendezik a 4-es főút melletti pályán? Dobrovitz József házigazda elárulta, hogy a nemzetközi szintű feltételek és a magas pénzdíj az a vonzerő, amely miatt tíz ország 111 hajtója vetélkedik hét kategóriában a Vecsés-kupa nemzetközi viadalon.

A kétnapos díjhajtás után Fintha Gábor szövetségi kapitány elmondta, hogy a kettesfogat-hajtók mezőnyéből nagyon hiányzott Lázár Vilmos, aki ebben az idényben pihen, készül a jövő évi hazai rendezésű világbajnokságra. A többi válogatott is új fogatot épít, és ez meglátszott az eredményeiken is.

Sokkal elégedettebb lehetett a kapitány négyesfogathajtóink díjhajtásával. A világbajnokok csatájának első felvonását Lázár Zoltán nyerte meg, aki lipicai fogatával látványos keringőt mutatott be a díjhajtónégyszögben, és az élről kezdheti a szombati maratonhajtást. Tapsot érdemlő programmal szerepelt a hazai pályán versenyző ifjabb Dobrovitz József is, aki az erős mezőnyben a hatodik helyet szerezte meg, és ezzel a csapatversenyben Magyarország vezet Svédország és Svájc előtt.

A kapitány szerint Lázár Zoltán és Dobrovitz József ezúttal is bizonyította, hogy stabil a helyük a magyar világbajnoki csapatban, ahová Fintha Gábornak még további két hajtót kell kiválasztania – személyükről az ezen és a későbbi versenyeken látottak után dönt a szakember.

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: női pólóválogatottunk Horvátország ellen száll vízbe

Birkózás
4 órája

Babos Tímea célja újra a vb-szereplés; Saldanha: Hiba lebecsülni a Közel-Kelet futballját

E-újság
4 órája

Kettővel is vezetett, de az egy ponttal is meg kellett elégednie a Csíkszeredának

Minden más foci
5 órája

Modric aláírt Milánóban; a Barcelona jobbszélsőt, a Real Madrid védőt igazolt – hétfői transzferhíradó

Minden más foci
5 órája

Stadionbejárati profizmus – Vincze András publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Ha a fej nem marad hideg… – Bobory Balázs jegyzete

Klub-vb
5 órája

Asztalitenisz: Eb-bronzérmes a magyar ifjúsági fiúcsapat

Utánpótlássport
5 órája

NHL-támogatású játékvezetői tábor lesz Budapesten

Amerikai sportok
6 órája
Ezek is érdekelhetik