A legnagyobb elismerés alighanem az ellenféltől származó dicséret, márpedig Sir Alex Fergusont a rivális szakvezetők választották ki a 2007–2008-as idény legjobb Premier League-edzőjének. Az első és másodosztályú trénereket tömörítő League Managers’ Association (LMA) a Manchester Uniteddel az elmúlt hét végén bajnoki címet szerző skótnak ítélte oda a díjat, amelyet – a hagyományoknak megfelelően – a szervezet elnöki tisztét is betöltő szövetségi kapitány, ezúttal Fabio Capello adott át. (A Championship legjobb edzőjének Tony Mowbrayt, a Gera Zoltánnal az élvonalba jutó West Bromwich Albion szakvezetőjét választották.)
„Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy kollégáim érdemesnek tartottak a címre, büszke vagyok rá” – értékelte Ferguson mester egyéni sikerét, amelyet legutóbb 1999-ben ért el, amikor a gárda az FA-kupagyőzelem és a bajnoki arany mellett a Bajnokok Ligája-serleget is elhódította. Noha a triplázás az idén biztosan elmarad – a Manchester United nem jutott el az FA-kupa döntőjéig –, a dupla még összejöhet. A feltétel: az együttesnek jövő szerdán a moszkvai BL-döntőben két vállra kell fektetnie a Chelsea-t.
„A Premier League megnyerése olyan lelki pluszt jelent a csapatnak, amely mindenképpen a mi malmunkra hajta a vizet a fináléban. Nincs kétségem afelől, hogy játékosaim az angliai feladatok után a világfutball kihívásával is képesek megbirkózni” – adott hangot bizakodásának a manchesteri edző, aki szerint a mostani 22 éves pályafutása legerősebb alakulata. A megállapítás BL-diadal esetén természetesen fokozottan érvényes.
„Lélekben, erőnlétben és rutinban a kilencvennégyes Manchester United viszi a prímet, de a kilencvenkilences gárda a triplázással valószínűleg még az öt évvel korábbit is megelőzi – ment bele az összehasonlítós játékba Ferguson. – A legeslegjobb csapat azonban kétségkívül a jelenlegi: huszonhat futballista szerepel a keretben, és nem tudnék közülük olyat mondani, aki ne érdemelné meg, hogy a klub színeit viselje. A történet szépsége, hogy három-négy játékos kivételével valamennyien néhány év múlva is a gárda tagjai lesznek.”
Ahogyan valószínűleg maga a skót szakvezető is. A fogadóirodák szerint jó esély mutatkozik arra, hogy a Manchester United kispadján még sokáig Ferguson üljön. Hogy mást ne említsünk, a William Hillnél például arra is lehet összegeket tenni, hogy 2011–2012-ben is ő dirigálja az együttest. Ráadásul az iroda csupán hétszeres pénzt fizet arra az eshetőségre, ha addig az együttes további három bajnoki címmel gazdagodna. Ezután csak azt nem értjük, a két tételt miért nem eleve kombinált fogadásként kínálják…