Fogynak a pécsiek

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2008.04.24. 00:11
Címkék

Szombaton sorsdöntő mérkőzést játszanak Sopronban, a címvédő MKB-Euroleasing a MiZo Pécset fogadja. Jelenleg a hibátlan baranyai együttes áll a tabella élén, a hét végi házigazda követi egyetlen vereséggel, amelyet decemberben éppen Pécsett szenvedett el (81–61). Ahhoz, hogy a rájátszásra a sorrend megváltozzon, a soproniaknak 21 pontos győzelemre lenne szükségük.

Mivel ez lesz az alapszakasz utolsó játéknapja, óriási várakozás előzi meg a két Euroligaszereplő egyébként is mindig pikáns összecsapását. A pécsiek annak ellenére sincsenek könnyű helyzetben, hogy viszonylag nagy különbségű vereséget is elszenvedhetnek, hiszen kevesebb a hadra fogható játékosuk, mint az ellenfélnek. Heller Anita elszakadt térdszalagját szerdán ismét megműtötték, Sarok Nikolettre sem számíthat már ebben az idényben Rátgéber László, a juniorbajnokság döntőjében megsérült Krivacsevics Tijana csak kedden mozgott először. A legnagyobb gondot Emilija Podrug fájó Achillese jelenti a pécsieknek, a kitűnő center ki is hagyta a keddi edzést, pedig a horvát kosárlabdázó fontos láncszeme a pécsi gépezetnek.

„Napok óta fáj az Achillesem, kénytelen voltam orvoshoz menni. Úgy gondolom, ez a sérülés nem annyira veszélyes, hogy ne tudnék szombaton pályára lépni Sopronban, de majd az orvosok eldöntik. Már újra edzek, mindenképpen ott akarok lenni a csapatban” – adott tömör jelentést állapotáról Emilija Podrug.

Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Skócia–Marokkó mérkőzés, máris vezetnek az afrikaiak

Foci vb 2026
17 perce

Vb 2026: Skócia–Marokkó 0–1

Foci vb 2026
26 perce

Pochettino szerint fantasztikusak voltak az ausztrálok ellen

Foci vb 2026
28 perce

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
31 perce

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!

Foci vb 2026
35 perce

Ebből új stílusú Fradi lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
56 perce

Zöld-fokok, fokozatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Skócia–Marokkó: mindkét első fordulós gólszerző a kezdőben kapott helyet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik