Hozták a kötelezőt

Vágólapra másolva!
2008.04.18. 00:00
Címkék

A hétfőn elszalasztott esély (hazai pályán döntetlen a Wigan ellen) mintha lavinát indított volna el a keddi, Liverpool elleni Bajnokok Ligájaelődöntőre készülő Chelseanél. Roman Abramovics, a klub orosz tulajdonosa azt tervezi, hogy a közeljövőben remélt trófeahalmozás jegyében tíz játékosától is megválik, köztük olyan neves futballistáktól, mint Andrij Sevcsenko, Didier Drogba (ők maguktól is mennének), Frank Lampard, Claudio Pizarro, Florent Malouda, Juliano Belletti vagy éppen Shaun Wright-Phillips. A vérfrissítéssel Avram Grant menedzser is egyetért, pedig az is elképzelhető, hogy a jövő Chelsea-jének felépítése már nem az ő feladata lesz.

De hogy jelenleg ő az úr a háznál, azt a Tal Ben Haimnak kiszabott 80 ezer fontos (!) büntetés is jelzi. Az izraeli mester azért emelt ki honfitársa zsebéből ennyi pénzt, mert a válogatott futballista a minap Grantre nézve meglehetősen becsmérlően nyilatkozott, kiemelve, hogy a menedzser szakértelme meg sem közelíti José Mourinhóét, a gárda korábbi edzőjéét. A futballista ráadásul nehezményezi, hogy nem kap játéklehetőséget Grantnél, ami főleg azért fájó számára, mert Mourinho állítólag ígéretet tett neki a sorozatos szereplésre.

Ezután pláne nem meglepő, hogy Ben Haim a csütörtökre előrehozott bajnokin sem szerepelt, igaz, nem hiányzott a játéktérről, csapata nélküle is legyűrte az Evertont, méghozzá a hétfőn is eredményes Michael Essien találatával. A Chelsea tehát hozta a kötelezőt (immár 15 mérkőzés óta nem kapott ki az Evertontól), egyszersmind nyomást gyakorol a „kékek” előtt jelenleg két ponttal vezető Manchester Unitedre, amely szombaton a Blackburn vendége lesz. Ne feledjük, április 26án a két bajnokaspiráns egymással találkozik a londoni Stamford Bridge-en.

Legfrissebb hírek

Heti program: Boxing Day, Afrika-kupa, darts-vb és NFL

Minden más foci
10 perce

Isak a tavaszi vb-selejtezőkről is lemaradhat

Angol labdarúgás
11 perce

Légióskörkép: Keresztes Krisztián gólt lőtt a Celtic ellen, Schäfer András győztes gólt szerzett a Bundesligában

Légiósok
18 perce

Hét játékos kikerült a férfi vízilabda Eb-keretből

Vízilabda
47 perce

„Találd ki te, hogyan lehetsz jobb!” – interjú Kós Huberttel

Képes Sport
1 órája

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Guardiola mérlegre állítja futballistáit karácsony után

Angol labdarúgás
1 órája

A csákvári fiataloknál nem a kor, hanem a tudás számított

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik