Északiak ellen is megy

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2008.03.16. 23:40

Az idegenbeli egygólos vereség (29–28) után elérhető közelségbe került a Dunaferr négy közé jutása, de az újvárosiaknál mindenki tisztában volt azzal, skandináv csapat ellen senki sem mehet biztosra. A fergeteges hangulat ellenére a látogatók pörögtek jobban az elején, a dunaújvárosiak nyolc perc után Vincze Melinda góljával vezettek először. Hullámzott a játék, ismét a Byasen vette át a vezetést. Az első találkozón Sanela Knezovic kapus megbabonázta a norvégokat, ezúttal azonban nem tudta megismételni teljesítményét, társaitól is kevés támogatást kapott. A félidő közepén Paula Ungureanu állt a háló elé, és remek védésekkel pörgette föl övéit. Ferling Bernadett találatával először vezetett három góllal a Dunaferr (15–12), ebből kettő a pihenőre is megmaradt.

Néhány perccel az újrakezdést követően Pigniczki Krisztina megsérült, egy lökés után megbicsaklott a térde. A Dunaferr bombaformában játszó univerzális klasszisa nem tudta folytatni a játékot, de kiválása rövid ideig okozott csak zavart, Imre Vilmos remekül átszervezte csapatát, és a Dunaferr őrizte két-három gólos előnyét. Elkeseredett csata dúlt a parketten, remekül szórakozott a publikum. A hajrában Ungureanu ziccert, Knezovic hetest hárított, és már csak az ünneplésre kellett energia. Az óriási szívvel küzdő Dunaferr megérdemelten jutott az EHF-kupa legjobb négy csapata közé. Most látszik igazán, mekkora fegyvertény volt a norvégiai 28–29.

Az elődöntőben az orosz Volgográd, a baszk Navarra és a dán Ikast lehet az újvárosiak ellenfele.