Fegyelem és alázat

Vágólapra másolva!
2008.03.10. 23:01
Címkék

Folytatta rapszodikus szereplését a Tapolca-TIAC Honvéd. Az NB III Bakony-csoport középmezőnyében lévő gárda rendre fura eredményekkel lepi meg szurkolóit. Csak némi adalék: míg a listavezető Zalaegerszeg II, valamint a második helyen álló Győri ETO FC II ellen elért döntetlenek sikerként könyvelhetők el, addig a tabella második felében tanyázó vépiek elleni pontvesztés kudarcnak tekinthető. Lázár Szilveszter csapata ezúttal jobbik arcával rukkolt ki, hiszen a Tapolca 2–0-ra nyert Keszthelyen, és bár az ellenfél a 16. helyen szerénykedik, a győzelmet sosem kell megmagyarázni.

„Relatív, mit nevezünk jó eredménynek – kezdte Németh András, a Tapolca 30 esztendős csatára, aki csapata mindkét gólját szerezte Keszthelyen. – Az ősszel rengeteg döntetlent játszottunk, amellyel fontos pontokat veszítettünk. Anélkül, hogy bárkit is megbántanék, kijelenthetem, néhány játékos hozzáállása sem volt megfelelő, főként a fiatalok tehették volna a dolgukat nagyobb alázattal. Úgy vettem észre, nem érzik át, mit jelent az NB III-ban futballozni. Persze rólam sem lehet mindig elmondani, hogy megfelelően teljesítettem volna. Ha Keszthelyen a helyzeteimnek csak a hetven százalékát berúgom, akkor öt nullára nyerünk.”

Németh András Tapolca előtt Sümegen futballozott, ahol két esztendővel ezelőtt megszűnt a csapat. Elmondása szerint a vezetőktől korábban ciprusi edzőtábor ígérete is elhangzott, ám az utazásból végül semmi sem lett. Jelenlegi együttesénél sem dúskálnak az anyagiakban, de amit ajánlottak a vezetők, azt próbálják is betartani. A műfüves pálya hiányának ellenére is Tapolcán edzhettek a télen, és jó eséllyel pályáznak arra, hogy a középmezőny elején végezzenek.

„Csupán a csapat hozzáállásán múlik, hogyan szerepelünk a tavasszal –folytatta Németh András. – A játékosállomány megfelelő, csak az edzéslátogatottság lehetne jobb, de ez hoszszabb elemzést igényelne. Nem ártana továbbá, ha edzőnk, Lázár Szilveszter néha szigorúbb lenne hozzánk, mert szorosabb fegyelem mellett biztosan jobban teljesítenénk. Amúgy jó utasításokat kapunk, olykor a mérkőzéseken meg is valósítjuk azokat, de nem ártana néhány elmarasztaló szó sem.”

Legfrissebb hírek

Videón Toniszlav Jordanov saját térfeléről szerzett, DVSC elleni győztes gólja

Labdarúgó NB I
14 perce

Asztalitenisz: nyeretlenül zárt a Budaörsi SC az Európa-kupában

Egyéb egyéni
25 perce

Sallai Rolandék magabiztos győzelmet arattak Szalai Attiláék felett

Légiósok
51 perce

Saját kapusa temette el az Udinesét – megvan a Fiorentina idénybeli első bajnoki győzelme

Olasz labdarúgás
52 perce

Nem történt csoda Heidenheimben, négy gólt szerezve diadalmaskodott a Bayern

Német labdarúgás
1 órája

Az MU sem tudott megálljt parancsolni az Aston Villának, zsinórban tizedszer nyertek Unai Emeryék

Angol labdarúgás
1 órája

A Kisvárda ritkán látható góllal nyert Debrecenben

Labdarúgó NB I
1 órája

Jégkorong: a sportág bekerült a diákolimpiai programba

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik