Új kapuscsillag születéséhez asszisztálhatott vasárnap dániai vereségével (28–25) a BLküzdelmektől és a szép álmaitól gyakorlatilag elbúcsúzó PickSzeged. A GOG Gudmében védő Niklas Jacobsen (19 éves) ugyanis ezúttal tökéletesen helyettesítette az Eb-aranyérmes Peter Henriksent, aki a hivatalos verzió szerint sérült volt, de valójában nézeteltérése támadt Ulf Schefvert edzővel.
A Szegednek azonban ennél sokkal nagyobb baja volt.
Ugyanis Jacobsen bravúrsorozatához, s ahhoz, hogy az ifjú titán a mezőny egyik legjobbja lehetett, kellett a Szeged hathatós segítsége is. A Pick csak az első félidőben mutatta szebbik arcát: ekkor Puljezevics Nenad, Danijel Andjelkovics és a sokadik virágzását élő, 38 éves Bajusz Sándor vezetésével ellensúlyozta a gárda a lázas Krivokapics Milorad hiányát. A folytatásban azonban szinte összeomlott a Szeged, mert valódi tudásához méltatlanul, sokat hibázva, az ellenfelet eladott labdáival rendre előnyös helyzetbe hozva kézilabdázott. Kilenc perc alatt csak két gólt lőtt, miközben kilencet kapott, s ebből a hullámvölgyből már annak ellenére sem tudott kikecmeregni, hogy – a bírói nyomás ellenére – egy gólra még feljött.
Vajon mi lehetett ennek a betlizésnek a hátterében?
Mert azt láttuk, hogy a Pick az egyik pillanatról a másikra „elfelejtett” kézilabdázni, s csupán óriási akaratára, nagy szívére alapozta játékát. Ez meg kevés volt.
Vladan Matics edzőnek a sikeres őszi BL-fordulók után a középdöntőben szembe kellett néznie a munkáját hátráltató több tényezővel. A válogatottakból január végén visszatérő szerb, román, szlovén kulcsjátékosok (a szegedi keret zömét ők alkotják) egy hónapig nem edzettek közösen az Eb-ről viszszatérő Puljezevics Nenaddal, Herbert Gáborral, illetve a klub többi magyar játékosával. Panaszkodott is a mester, ahány játékosa van, annyiféle formában vágott neki a BL-középdöntő mérkőzéseinek.
Ráadásul temérdek sérüléssel is bajlódtak a szegediek februárban és március elején. Szinte egyszerűbb lenne azt a két-három játékost felsorolni, akit nem kellett kezelnie dr. Szabó István csapatorvosnak. Eközben a világ legjobbjai közé tartozó gárdák (Barcelona, Celje, Gudme) ellen kellett készülniük Puljezevicséknek, s nem volt csoda, hogy a vetélyársak négyből háromszor térdre kényszerítették őket, sőt a GOG elleni hazai meccsükön is jó esélye volt a dán gárdának a pontszerzésre.
A profi szemlélet és a hatalmas akarat mégsem volt elég a BL-középdöntő sikeres megvívásához, ezért a Pick a folytatásban – a Celje és a Barca elleni presztízscsaták után – a bajnokságban és az MK-ban vigasztalódhat. Matics edző pedig máris készítheti (építheti) csapatát a BL következő idényére, hiszen a Pick aligha marad le a legrangosabb kupasorozatról.