Hivatalos a brit győzelem

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2007.12.28. 22:45
Címkék

Tizenkét nappal a beadási határidő lejárta után „felszállt a fehér füst” az Üllői úti ingatlanra kiírt hasznosítási pályázat kapcsán: Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezérigazgatója bejelentette, érvényes a Kevin McCabe nevével is fémjelzett Esplanade Real Estate Ingatlanforgalmazó Kft. anyaga. A zöld-fehér klub vezetői, sportolói és szurkolói azonban még nem bonthatnak pezsgőt, mivel a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács „csak” januárban dönt a tender eredményességéről.

De így sincs okuk a búslakodásra a ferencvárosiaknak, hiszen a tegnapi bejelentés bizakodásra ad okot. Erre szükség is volt, hiszen – amint azt lapunk már megírta – december 18-án kiderült, csak az angolok nyújtottak be érdemleges anyagot, a 400 millió forintos ajánlattételi biztosítékot befizető lengyel Echo Investment csak a stadionépítésre és a futballklub támogatására „pályázik”.

Az egyedüliként versenyben maradó Esplanade Real Estate Ingatlanforgalmazó Kft. egyik vezetője Kevin McCabe, aki munkatársaival együtt már hónapok óta dolgozik az FTC jövőjét alapvetően meghatározó tenderen. Az üzletember korábban azt ígérte, cége 30 millió eurót (7.5 milliárd forintot) is befektetne a zöld-fehér klubba, vagyis nyilvánvaló, nagyon eltökélt szándékai vannak.

Persze a kiírás eleve meghatározza a befektetés alapköltségeit: a KVI 3 milliárd 470 millió forintos nettó árat szabott meg limitként, ez az áfával együtt 4 milliárd 720 millió forint. Az ajánlati biztosítékot beszámítják a győztes pályázatba. A győztes pályázónak két éven belül, 1.2 milliárd forint plusz áfáért fel kell újítania – a nemzetközi szabványoknak megfelelően – az Üllői úti stadiont, és meg kell vásárolnia a zrt. részvényeit.

Legfrissebb hírek

A harmadik társházigazda is nyert – az Egyesült Államok is továbbjutott

Foci vb 2026
14 perce

Videó: emiatt állították ki az amerikaiak hősét, nem lehet ott a Belgium elleni nyolcaddöntőben

Foci vb 2026
26 perce

Balogun gólt lőtt, majd pirosat kapott, de az USA tíz emberrel is felülmúlta a bosnyákokat

Foci vb 2026
30 perce

Videó: Balogun gólt szerzett, majd LeBron James ikonikus mozdulatával ünnepelt

Foci vb 2026
48 perce

Balogun góljával vezet a szünetben az Egyesült Államok

Foci vb 2026
1 órája

Rudi Garcia: A labdarúgásban minden lehetséges, amíg hiszünk benne

Foci vb 2026
1 órája

A vb-történelem legkésőbbi góljával jutott tovább Belgium – statisztika

Foci vb 2026
2 órája

USA vagy Bosznia-Hercegovina? Elkezdődött a meccs

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik