Csendben, odaadóan és sikeresen dolgoznak

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.11.10. 16:12
Címkék
Dombóváron már senki sem izgul, kitart-e a pénz a szezon végéig. Tóth Tamás főtulajdonos a bravúros szereplés hatására kijelentette: nemcsak decemberig, legalább májusig vállalja a kék-fehér csapat finanszírozását.

Dzunics Braniszlav, a DKC edzője nagy fába vágja a fejszéjét, ha legalább olyan jó edző szeretne lenni, mint amilyen játékos volt, de a legjobb úton halad célja megvalósítása felé.

„Jól sikerült a felkészülés, és ami a legritkább esetben fordul elő, a remek előszezont eddig minden várakozást felülmúló alapszakasz követte – kezdte a szerbiai születésű egykori legendás pontgyáros. – Csendben, de odaadóan dolgozunk az edzéseken, és nem is nagyon szeretném, ha felfigyelne ránk az ország.”

Mike English a University of Missouri-Kansas City sztárjátékosából Ausztria és Svédország érintésével lett a Planet Leasing Dombóvári KC szellemi vezére.

„Mindent Dzunics edzőnek köszönhet a csapat, roppant kemény, színvonalas tréningeket tart – mondta a 193 centis amerikai hátvéd-bedobó. – Tudom, hogy legendás játékos volt Magyarországon, mindenhol érezzük, hogy még az ellenfelek is felnéznek rá.”

A kiváló kosaras remekül érzi magát Magyarországon, amihez a csapat jó szereplése is nagyban hozzájárul. English visszahúzódó típusnak tartja magát, a meccsek vagy az edzések után azonnal megy haza olvasni, valamint videózni. Sőt példás szerénységgel kezeli azokat a véleményeket, amelyek szerint a négy amerikai légiós viszi a hátán a Dombóvárt.

„Ez csak részben igaz, mert a magyar játékosok rengeteget hozzátesznek az eredményekhez – dicsérte English a hazai kosarasokat. – Deák Attila és Bódi Ferenc remekül dob, Molnár Miklós pedig óriási tehetség. Nélkülük sehol sem tartanánk. Ha a védekezésünk tovább javul, nagyon elöl végezhetünk a bajnokságban. Nincs rajtunk lelki teher, senki sem tartott és még most sem tart esélyesnek bennünket, de csak akkor lennék elégedett, ha megnyernénk a bajnokságot!”

Legfrissebb hírek

Honfitársa pótolja Cucurellát a Chelsea-nél; az Inter ajánlatott tett a Tottenhamnek – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
13 perce

Madridból erősített világbajnok védővel a Roma – hivatalos

Olasz labdarúgás
28 perce

Máris kupagyőztes lehet Varga Barnabás és Vitális Milán

Légiósok
45 perce

Strandröplabda Eb: „Arra törekedtek, hogy minimális erőbefektetéssel jussanak túl rajtunk – nem jött össze”

Röplabda
57 perce

Arne Slot elárulta, nem lesz holland szövetségi kapitány

Minden más foci
1 órája

Ronald Araújo stabilabbá teheti a Liverpool FC védelmét – ha egészséges

Angol labdarúgás
1 órája

Világbajnok kapust igazolt a Manchester City – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája

Vádat emeltek Gór-Sebestyén Júlia ellen kiskorú veszélyeztetése miatt

Téli sportok
1 órája