Nagy előny kell

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
Vágólapra másolva!
2007.11.02. 23:33
Címkék
Akárcsak most, januárban is a 16 közé jutásért csatázott egymással a Dunaferr és az orosz Rosztov az EHF-kupában, s a dunaújvárosiak akkor kettős győzelemmel léptek tovább.

Egy szót sem a Rosztovról! – a Derecske elleni mérkőzés előtt ez volt a jelszó Dunaújvárosban. Imre Vilmos vezetőedző elmondta: a Győr elleni idegenbeli találkozó után a második legnehezebb erőpróbának tekintették a hajdúsági vendégszereplést, ezért a csapat lépésről lépésre haladva e feladat sikeres megoldását tűzte ki célul. A Dunaferr jó játékkal, biztosan győzött, ezzel a második helyre ugrott a táblázaton, és lépéselőnybe került a Ferencvárossal szemben, amely kikapott Derecskén.

„Nagyon jól játszottunk szerdán, a bajnokságban talán először fordult elő, hogy minden jól működött – vélekedett az Újváros irányítója és csapatkapitánya, Ferling Bernadett. – Hasznosítottuk az ellenfélről szerzett információkat, mindenki betartotta a taktikai utasításokat, hozzátett valamit a győzelemhez. Ezúttal sok gólt lőtünk. Hazafelé edzőnk, Imre Vilmos elmondta, ha ilyen tempóban és eredményességgel teljesítünk szombaton a Rosztov ellen, akkor nem lehet baj.”

A győzelem és a jó játék jutalmaként csütörtökre szabadnapot kaptak Ferlingék. Az irányító szerint jó, hogy itthon kezd a Dunaferr a kupában, mert fel tudja mérni, miben változott az oroszok játéka. Minél nagyobb különbségű győzelmet szeretne aratni az Újváros, hogy a jövő vasárnapi visszavágón ne legyen gond a továbbjutás kiharcolása. A Rosztov tipikusan az átlövő és a beálló páros játékára épít, igaz, szélsői is gyorsak, gólerősek. A Dunaferr várható kezdőcsapata szombaton (18 óra): Ungureanu, Lovász, Laluska, Ferling, Borbás, Mörtel, Vincze. Sérült: Tilinger (kartörés). A visszavágót november 11-én rendezik.

Legfrissebb hírek

NFL-meccs Madridban, jövőre pedig a riói Maracanában

Amerikai sportok
13 perce

„Szembesültem vele, hogy azért még hosszú az út” – Pécsi Ármin a liverpooli tapasztalatokról

Angol labdarúgás
30 perce

NS-képeslap: Győrszentiván – új pályák az utánpótlásnak

Labdarúgó NB II
35 perce

Favoritként lép pályára a Győr és a Ferencváros is a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
1 órája

Felfüggeszthetik az izraeli kosárcsapatokat, ha a NOB azt javasolja

Kosárlabda
1 órája

Mocsi Attila: Csak rajtam múlik, hogy számít-e rám Marco Rossi

Magyar válogatott
1 órája

Hahn János is tudja, sebzett vad érkezik Felcsútról

Labdarúgó NB I
1 órája

Vitek Dárius: Szerintem Mirzazadehet is elkaphatom!

Birkózás
1 órája
Ezek is érdekelhetik