Folyt a vér Togóban

SZ. E. M.SZ. E. M.
2007.10.15. 23:31
Címkék

Botrányba fulladt a Loméban megrendezett Togo–Mali Afrika-kupa selejtező mérkőzés, miután a 2–0-s vendéggyőzelmet követően a hazai drukkerek betörtek a pályára, és bántalmazták a mali játékosokat. A Sevillában futballozó Frédéric Kanoutét állítólag csatos szíjjal ütöttékverték, a támadó sebeit több öltéssel kellett összevarrni. A szintén sevillai Seydou Keita is ápolásra szorult, őt többször is megütötték, de a legrosszabbul talán Mamadi Sidibe járt. Az angol másodosztályban szereplő Stoke City csatárát egyes források szerint mellbe, más hírek szerint karon szúrták a magukból kivetkőző vandálok, sérülései súlyosságáról egyelőre nincs hír. A mali válogatott csak órákkal a találkozó után, rendőri kísérettel jutott el a reptérig. Jean-Francois Jodar, a vendégek szövetségi kapitánya a következőket nyilatkozta: „Háború zajlott a pályán, az öltözőben mindent vér borított.” Az Afrikai Labdarúgó-szövetség csütörtökön tárgyalja az ügyet.

Legfrissebb hírek

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
9 perce

Strandkézi-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott

Kézilabda
23 perce

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
26 perce

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
31 perce

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
33 perce

A norvég kapitányé a vb egyik, ha nem a legromantikusabb pillanata

Foci vb 2026
44 perce

Az Oasis slágere lett az angol válogatott vb-himnusza

Foci vb 2026
54 perce

Mbappé: Nem nézem, hogy Messi mit csinál, csak arra gondolok, hogy segítsek a csapatomnak

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik