Nyitva van a kvótakapu

B. R.B. R.
2007.09.25. 23:38
Címkék

A pénteken kezdődő szentpétervári világbajnokság a női tőrözők számára egyet jelenthet a pekingi rajtengedéllyel. A nyáron Európa-bajnoki aranyérmet szerző csapat (Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Újlaky Virginie) vezeti a kvalifikációs ranglistát, így ha a vb-n eljutnak az elődöntőig, már olimpiai résztvevőnek érezhetik magukat. „Az Ausztria elleni nyolcaddöntő után következik a számunkra legfontosabb mérkőzés, a negyeddöntő, amikor a németek vagy a dél-koreaiak ellen vívunk. Bármelyik csapatot legyőzhetjük, és akkor már kvótásként, felszabadultan vívhatunk a döntőbe jutásért – mondta az utolsó edzések egyikén, két asszó között Knapek Edina. – Jó csapat a miénk, és a közös siker esetén egyéni céljaink is megvalósulnak, hiszen mind a négyen csak a csapatkvalifikáció révén juthatuk ki Pekingbe.” Hozzátette: a szentpétervári vb abból a szempontból különleges, hogy a csapatverseny fontosabb az egyéni viadalnál.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
12 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
15 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
19 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
32 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
59 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik