Kóla helyett immár elegáns vacsora

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.09.21. 00:25
Címkék

Ennyi a különbség a Bajnokok Ligája és az UEFA-kupa között: a kisebbik európai kupasorozat elmúlt két évi győztese, a Sevilla első BL-meccsén sima 3–0-s vereséget szenvedett az Arsenal otthonában. A mezőny legjobbja Cesc Fábregas volt, aki gólja mellett két találatot is előkészített. Cesc Fábregas a Sevilla elleni mérkőzésen újabb góllal növelte előnyét Tomas Rosicky és Alekszandr Hleb előtt. A három játékos még a szezon kezdete előtt az öltözőben üldögélve fogadott egymással, hogy hármójuk közül ki szerzi az idényben a legtöbb gólt. A tét pedig nem más, mint London egyik legelegánsabb éttermében egy minden igényt kielégítő vacsora két személy részére. A versengésnél számít az Arsenal idei összes bajnokija, FA-kupa-mérkőzése és BLmeccse is. Az élen jelenleg a hatgólos spanyol irányító áll, míg Tomas Rosicky és Alekszandr Hleb mindössze két-két gólt jegyzett eddig. „A szezon előtt sokat beszélgettünk róla, hogy Thierry Henry távozásával biztosan több teher nehezedik majd hármunk vállára – mondta Cesc Fábregas. – A középpályáról több segítséget kell nyújtanunk az elöl lévőknek, és ezt legkönnyebben a góljainkkal tudjuk megtenni. Az előző szezonban Tomas Rosicky nyert volna, most azonban úgy érzem, enyém lehet a vacsora.” A spanyol játékos még alig múlt 20 éves, a Sevilla elleni mérkőzésen viszont ismét bizonyította: manapság ő az Arsenal egyik emblematikus figurája. Cesc Fábregas 2003 szeptemberében érkezett Londonba, s e négy év alatt – saját bevallása szerint is – rengeteget fejlődött. „Mindössze tizenhat éves voltam, amikor az Arsenalhoz kerültem – mondta a spanyol. – Azóta sok mindenen mentem keresztül, és rendkívül jó érzés, hogy mostanra én lettem a csapat egyik meghatározó játékosa. Emlékszem, amikor Arsenal-mezben első gólomat megszereztem a Wolverhampton ellen, egy pohár kólával és egy kindertojással köszöntöttem magam, most pedig, a Sevilla elleni győzelmünk után elegánsan felöltözve, finom vacsora mellett ünneplem a csapat győzelmét. A Sevilla ellen egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk.” Cesc Fábregas esélyeit mindenesetre növeli a három futballista különversenyében – még ha ennek egyikőjük sem örül –, hogy a Sevilla elleni BLmeccsen Tomas Rosicky combsérülést szenvedett, ezért a cseh középpályás két hétig minden valószínűség szerint nem léphet pályára. Ami talán vigasztalhatja a peches csehet: az Arsenal immár 17 mérkőzés óta veretlen hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
19 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
27 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
43 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
54 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik