Elvették Landis Tour-győzelmét

B. R.B. R.
2007.09.21. 23:55
Címkék

Floyd Landis számára véget ért a több mint egy éve tartó várakozás. A Nemzetközi Kerékpárosszövetség (UCI) hivatalos közleményben tudatta, hogy az amerikai kerekestől – a 105 éves verseny történetében először – elvették a tavalyi Tour de Francegyőzelmet. Ezzel a spanyol Óscar Pereiro Sio lett a hivatalos győztes. Landis a Francia körverseny 17., általa megnyert szakasza után leadott mintájában túl magas volt a tesztoszteronszint. Ezután az Egyesült Államok doppingellenes szervezete újra ellenőriztette a Landistól a Touron levett, korábban negatív eredményt hozó mintáit, amelyek másodszorra fennakadtak a szűrőn. Landis végig ártatlannak vallotta magát, szerinte a laboratóriumban elkövetett hibák áldozata. Az amerikai kerekesnek egy hónapja van rá, hogy fellebbezzen a Sportdöntőbíróságon. Az UCI jelezte, hogy semmilyen körülmények között sem adja viszsza Landisnek a címet. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség üdvözölte a döntést, a WADA szerint az UCI ráeszmélt, milyen súlyos a sportág helyzete.

Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
4 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
10 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
39 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
42 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik