Nagy székesfehérvári fogás

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2007.09.13. 23:22
Címkék
Egy héttel az osztrák bajnokság rajtja előtt sztárt igazolt az Alba Volán. A fehérváriak szerződtették a korábban az NHL-ben is szereplő David Gosselint.

Már csak egy hét, és indul az osztrák bajnokság, már csak egy hét, és megkezdi nem mindennapi sorozatát a magyar bajnok Alba Volán SC. A székesfehérváriak a 21-i, pénteki rajton az Innsbruck otthonában szerepelnek, majd vasárnap odahaza a legjobb osztrák csapatot, a Red Bull Salzburgot fogadják. Az EBEL Liga együttesei telis-tele vannak minőségi profi játékosokkal, kanadai, svéd sztárokkal – és ezalól már a Volán sem kivétel! Nem az, hiszen hosszú tárgyalások után megszületett a megállapodás David Gosselinnel! A kanadai hokist 1995-ben a New Jersey Devils draftolta, majd a Nashville Predatorsban játszott NHL-meccseket. A 30 esztendős csatár 2003-tól Németországban légióskodott, ahol első szezonjában bajnoki címet szerzett a Frankfurt Lionsszal.

„Igazolásával természetesen a csatárjátékban várunk minőségi javulást, ám idehozatala marketingszempontokat figyelembe véve sem mellékes” – mondta idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató, aki nem titkolta, Gosselin minden szempontból a csapat legértékesebb tagja lett. Számításba véve az ilyen szintű játékosok fizetését, a kanadai szerződtetése valószínűleg több ezer eurós havi tételt ró a költségvetésre. Arra az 1 millió eurós büdzsére, amely nem titkoltan lyukas még – továbbra is gőzerővel keresik a névszponzort mind a fehérváriak, mind a megbízott osztrák marketingcég emberei. A csapat eközben a Linzcel játszott szerda este felkészülési mérkőzést (pénteken Linzben is összeméri erejét a két alakulat), és a 0–3-as végeredmény a szakemberek szerint nem tükrözi híven a látottakat: elég a 27:22-es lövési statisztikát említeni. Jó hír viszont, hogy már 600 bérletet adtak el a fehérváriak az osztrák bajnokságra – a szám a jövő héten a tervek szerint a duplájára nőhet!

Legfrissebb hírek

A francia sportminiszter kitüntette Kamuti Jenőt és Szabó Lászlót

Egyéb egyéni
12 perce

Osztrák hokiliga: a Fehérvár a harmadik Graz elleni mérkőzését is elbukta

Jégkorong
29 perce

Schmidt Gábor: A „gyémántcsiszolók” és a „gyémántbányászok” munkáját is segítjük

Egyéb egyéni
32 perce

Kézilabda: a Veszprém és a Debrecen is továbbjutott az ifi BL-ben

Utánpótlássport
42 perce

A végére alakult ki a legnagyobb különbség, előnyt szerzett a Szeged a férfi kézi BL-párharc odavágóján

Kézilabda
46 perce

Idegenben is nyert a Vasas a női röplabda Extraliga döntőjében

Röplabda
53 perce

Férfi kosár NB I: öt egymás utáni vereséget követően nyert a Sopron

Kosárlabda
1 órája

Remekelt a Kozármisleny kapusa, de győzött a Győr a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik