Pekingért lapátolnak

K. E.K. E.
2007.08.23. 00:00
Címkék

Vasárnaptól a müncheni világbajnokságon tizenegy magyar versenyző küzd a pekingi kvótáért, s hatnak (három egységnek) reális esélye van ennek elérésére – hangzott el a Magyar Evezősszövetség sajtótájékoztatóján. Az esélyesek közül a legnehezebb dolga a Haller Ákos, Pető Tibor kétpárevezősnek lehet, hiszen eddig eredménytelen az idénye. A kétszeres világbajnok páros technikailag „esett szét”, de mint mondják, az elmúlt egy hónapban már akadtak biztató jelek a felkészülés során. „Természetesen szeretnénk ott lenni az első tizenegyben, hiszen ez olimpiai szereplést érne” – mondta Haller Ákos. A kvóta, sőt a világbajnoki érem a célja Varga Tamásnak és Hirling Zsoltnak. A 2005-ben világbajnok könnyűsúlyú kétpár legfőbb célja az olimpiai dobogó legmagasabb foka, ennek megfelelően készül már egy éve. „Nagyon erős a mezőny, mindenképpen szeretnénk döntőbe kerülni, aztán ott meglátjuk, ki húz jobban” – latolgatta az esélyeket Hirling Zsolt. Kvótaszerzési esélyei lehetnek a női kétpárevezős egységnek is, ehhez Verőci Lídiának és Kónya Aliznak a legjobb nyolc között kell végeznie.

Legfrissebb hírek

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
12 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
12 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
13 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
40 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
43 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik