Új év, új zene, új kűr

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
Vágólapra másolva!
2007.08.21. 23:51
Címkék
Új kűrrel készül az új szezonra Sebestyén Júlia. Az Edvin Marton zenéjére koreografált szabad program során a hatszoros magyar bajnok hét triplát szeretne ugrani. Pontosabban: azért dolgozik keményen, hogy a versenyeken meg tudja majd ugrani őket.

Vadonatúj kűrt képzelt el ma gának Sebestyén Júlia az előző szezon végén, és ma – néhány héttel az idény kezdete előtt – már terveinek és álmainak megfelelően a programot gyakorolja. Mindennap. Új a zene, új a koreográfia és új a tartalom is. „Tavaly kicsit lassúbb zeném volt a kűrben, az idén mindenképpen váltani akartam. Tempósabb, változatosabb zenét és kűrt szerettem volna, így esett a választásom Edvin Marton zenéjére. Három részből áll majd a kűröm, és mivel mindnek Edvin az előadója, könnyebb volt összeilleszteni őket. Az idén a korábbi évekkel ellentétben nem utaztam el Amerikába, hogy ott készítsük el a koreográfiát, hanem itthon csináltuk meg, Jerena Ipakjan vezetésével. A tavalyi kűrömben hat tripla ugrás szerepelt, ezúttal hetet tervezünk. Ezt azonban csak úgy lehet megcsinálni, ha az egyiket sorozatban ugrom. A sorozat és a kombináció annyiban tér el egymástól, hogy a sorozatban az ugrások között nincsen semmilyen átkötő elem, az egyik ugrás vége egyúttal már a másik ugrás eleje. Vagyis én a dupla Axelből rögtön ugrom majd a tripla toeloopot. Az edzéseken ez a sorozat már megy, de nagyon nehéz mindezt beépíteni a kűrbe.”

Az ugrások mellett Sebestyén a forgásain is változtatott. A mostaniak a legmagasabb szintűek, persze ez majd akkor jelenthető ki biztosan, ha a nemzetközi versenyeken a bírák is így értékelik.

Az új és egyben nehezebb kűr egyúttal más mozgásteret is biztosít a magyar bajnoknőnek, egyúttal megadja a lehetőséget arra is, hogy Sebestyén Júlia felvegye a küzdelmet a nemzetközi élmezőnnyel. „Úgy állítottuk össze a kűrt, hogy a versenyek előtt a körülmények ismeretében és a formámnak megfelelően variálhatok is rajta. Ahhoz, hogy ne szakadjak le a legjobbaktól, meg kellett erősítenem a kűrömet. Azon leszek, hogy minden versenyen hibátlanul fussam le, de így, ha netán kimaradna valamelyik ugrás egy-egy versenyen, változatlanul elég erős lesz a programom.”

A kűr mellett Sebestyén rövid programja alig változott – csak a minden évben megújuló pontozási szabályoknak megfelelően. Itt egyébként sincs túl sok variációs lehetőség, lényeg, hogy a versenyzők teljesítsék a nyolc kötelező elemet.

i olimpiai bajnok emlékére kiírt versenyen

Legfrissebb hírek

Négy újonc Marco Rossi keretében; Kétgólos hátrányból folytatja a Fradi

E-újság
19 perce

Szerdai sportműsor: Qarabag–Ferencváros visszavágó a BL-főtábláért

Minden más foci
20 perce

Óriási meglepetés, a szakadék szélén tántorgó Sheffield Wednesday tizenegyesekkel búcsúztatta a Leeds Unitedet az Angol Ligakupában

Angol labdarúgás
42 perce

Logikus, de még nem jó – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
1 órája

Az újdonság varázsa – Patai Gergely publicisztikája

Egyéb autó-motor
1 órája

A Bodö/Glimt könnyedén, a Pafosz nagy csatában lett BL-főtáblás

Bajnokok Ligája
1 órája

US Open: jól játszott Gálfi, de ez sem volt elég Nosková ellen

Tenisz
1 órája

Mindkét madridi gigász lecsapna Kobbie Mainoo-ra, Isak még mindig Liverpoolba akar menni – keddi transzferhíradó

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik