Győri parádé a „visszavágón”

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2007.08.12. 08:03
Címkék

A szombat délelőtt még Győrben is a bevásárlásé, a piacé. A péntek esti telt ház után ugyanis a nemzetközi női torna második napjának első felvonásán igencsak foghíjasak voltak a Magvassy-csarnok lelátói. Pedig akadt látnivaló. Az osztrák televízió kedvéért felcserélt matinén például a kezdésnél néhány kulcsemberét (Pálinger Katalin, Katerina Mraviková, Vérten Orsolya) nélkülöző Győri Audi ETO verte meg magabiztosan a horvát bajnok Podravka Koprivnicát, nem utolsósorban Temes Bernadett és Tomori Zsuzsanna gólerős játékának köszönhetően. Következett a csemege: Németh András a Fradi ellen!

A zöld-fehérek sikeredzője, ha csak egy felkészülési tornán is, de szeretett csapata ellen mérkőzött. Ez az osztrák televíziónak élő közvetítést ért, és egy kis technikai hiba talán oldotta is a feszültséget. Az első félidőben ugyanis nem működött a csarnok órája, s ez bizony ilyen szintű kézilabdamérkőzésen súlyos malőr. Tóth Tímeát zavarta a legkevésbé, harminc perc alatt hat gólt szerzett a Hypo magyar válogatott átlövője.

Szünetben egy góllal vezetett a Fradi, s a második félidőben fej fej mellett haladtak a csapatok. Az elmúlt szezonban még Győrben kézilabdázó Kovacsicz Mónika élt a „hazai pályán”, és a második félidő hajrája is a fővárosiaké volt. Nyert a Ferencváros, s ennek néhány hónappal ezelőtt még örült volna Németh András, ezúttal viszont inkább bosszúsnak tűnt a szövetségi kapitány…

Délután előbb a Hypo a Koprivnica ellen megszerezte első győzelmét, s ezzel a harmadik helyet.

A torna fő attrakciója a végére maradt, a magyar bajnok és az ezüstérmes találkozott, s a győriek szerettek volna (ha csak barátságos körülmények között is) visszavágni az elvesztett aranyért. Az izgalmak ezúttal elmaradtak, a Fradi csak mintegy negyedóráig tudta tartani a lépést az ETOval. Félidőben már tíz gól volt a hazaiak előnye (21–11), s külön örömöt jelentett a győri szurkolóknak a fiatal Szölösi Patrícia remek játéka. A legvérmesebb Fradi-szurkolók is tudták, hogy eldőlt a meccs és a kupa sorsa, így bemutatóba csapott át a meccs. Az egyaránt hét gólig jutó Görbicz Anita és Vérten Orsolya vezérletével gálázott az ETO, végül 35–22-re győzött, ezzel megnyerte a négy Bajnokok Ligájában szereplő csapat kupáját.

Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
32 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
45 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
57 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik