Játékosbojkott a bajnokin?

SZ. N. T.SZ. N. T.
2007.08.09. 00:46
Címkék

Érdekes információ látott napvilágot Dunaújvárosban: a napokban felvetődött, hogy a vezetőség komoly összegekkel tartozik a játékosoknak, akik még a szombati első bajnoki mérkőzést is bojkottálhatják, ha addig nem kapják meg a fizetésüket. A klub új tulajdonosa, Kovács Csaba ezeket a híreszteléseket kapásból, határozottan cáfolta. „Minden rendben van a csapatnál, nem tartozunk a futballistáknak – kezdte a civilben ingatlanfejlesztéssel foglalkozó, budapesti illetőségű üzletember. – Persze mint mindenhol, itt is vannak apróbb problémák, de még egyszer hangsúlyozom, ezekhez semmi közük a labdarúgóknak. Ők a Felcsút elleni első bajnokira készülnek, a célunk pedig változatlan, szeretnénk felkerülni az élvonalba.” A tisztánlátás végett több játékost is megkerestünk az NB II Nyugati csoportjában induló együttesből, de senki sem kívánt nyilatkozni az ügyben, mondván, ők kizárólag a futballra koncentrálnak. A klub erősítési tervei egyébként nem sikerültek maradéktalanul, hiszen bár a nyár folyamán több külföldi is próbajátékon vett részt a városban, úgy tűnik, végül három légiós maradhat: a korábban az MTKban és Tatabányán is megforduló szerb védekező középpályás, Goran Jezdimirovics, valamint két támadó, az izraeli Idan Rubin és a bosnyák Senad Zeric. A tesztelés során alibifutballt bemutató dél-amerikaiaktól (egy braziltól és egy paraguayitól) elköszöntek, míg az izraeli labdarúgók, akik kétségkívül erősítést jelentettek volna, azért nem csatlakoztak a gárdához, mert havi bérüket az egekig tornászta fel a menedzserük, amikor megtudta, hogy az ifjabb Albert Flórián vezette szakmai stáb számítana rájuk. A dunaújvárosi keret ettől függetlenül összeállt, igaz, még egy rutinos, NB I-es és válogatott múlttal is büszkélkedő középpályás érkezhet augusztusban. Az újvárosi szurkolók viszont egyelőre a Felcsút elleni találkozóra fókuszálnak, amelyen sok minden kiderül.

Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
19 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
22 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
25 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
29 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
31 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
35 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
46 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik