Pénzjutalom a jó nyomért

SZ. GY.SZ. GY.
2007.07.09. 23:25
Címkék

Kű Lajos olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnoki negyedik helyezett, BL-döntős futballista évek óta az Aranycsapat Alapítvány vezetőjeként jótékonysági akciók, megemlékezések szervezője, a magyar futball élő lelkiismerete. Most a Szegeden megrongált Aranycsapat-emlékmű ügyében reagált villámgyorsan a történtekre. Mint ismeretes, vasárnap hajnalban kettétörték Szegeden az Aranycsapat emlékművét. A Tisza partján álló bronzszobrot ledöntötték, kőtalapzatát kettétörték; a kár az elsődleges információk szerint egymillió forint. Kalmár Márton szegedi szobrászművész alkotását 2003-ban sportbarátok állíttatták az angol labdarúgó-válogatott elleni 6:3-as diadal 50. évfordulója alkalmából. Kű Lajosék azonnal elkezdték a helyreállítás szervezését, s akinek fontos az ügy, az a maga lehetőségeihez mérten hozzájárulhat a helyreállításhoz. A nyomravezetőnek a Csongrád Megyei Rendőrkapitányság 200 ezer forint jutalmat ajánlott fel, amelyet a szegedi polgármester további 200 ezerrel toldott meg.

Legfrissebb hírek

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
25 perce

Messi a vb-rekordról nem beszélt, a kihagyott tizenegyesről igen

Foci vb 2026
28 perce

Így néz ki a francia és az iraki öltöző, bő egy órával a meccs előtt

Foci vb 2026
41 perce

Douét, Théo Hernandezt és Tchouaménit is a kispadra ültette Didier Deschamps – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
44 perce

„Most már mindenki Hollandiáról beszél” – Jaap de Groot szerint az oranje a vb-címért érkezett Amerikába – NS-exkluzív

Foci vb 2026
1 órája

Messinek százéves szurkolója is akadt a lelátón

Foci vb 2026
1 órája

Messi meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját, aztán a 18.-at is – nézze meg mindet!

Foci vb 2026
1 órája

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik